نگاهی به بنتلی آرناژ ۴۵۰ HR مولینر

سه شنبه 5 تیر 03 ساعت 12:11
نگاهی به بنتلی آرناژ 450 HR مولینر

دنیای خودروهای لوکس مملو از شاهکارهای مهندسی و طراحی است. اما بنتلی آرناژ ۴۵۰ اچ آر مولینر لیموزین، یک لیموزین فوق‌العاده خاص به شمار می‌رود که توسط بخش سفارشی‌سازی بنتلی، یعنی مولینر، تولید شده است.

ویژگی اصلی این خودرو، فاصله محوری بیشتر به میزان ۴۵۰ میلی‌متر در مقایسه با نسخه سدان است که فضای بیشتری را در اختیار سرنشینان عقب قرار می‌دهد. این افزایش طول، درب های جلو و عقب را به ترتیب ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی‌متر بزرگ‌تر کرده است. همچنین، سقف این لیموزین برای راحتی و احساس جادارتر بودن کابین، ۱۰۰ میلی‌متر ارتفاع بیشتری نسبت به مدل استاندارد دارد.

از آنجایی که بنتلی بنتلی آرناژ ۴۵۰ اچ آر مولینر لیموزین بر اساس سفارش‌های شخصی ساخته می‌شد، اطلاعات دقیقی در مورد تعداد تولید شده‌ آن وجود ندارد. اما با اطمینان می‌توان گفت که این لیموزین خاص و لوکس، تجربه‌ای بی‌نظیر را برای معدود مالکانش به ارمغان آورده است.

قلب تپنده‌ی این ارابه‌ سلطنتی، یک پیشرانه‌ی قدرتمند ۸ سیلندر خورجینی (V8) با حجم ۶۷۶۱ سی‌سی و دو توربوشارژر است. این موتور با آرایش سوپاپ‌های OHV (میل‌سوپاپ بالا) و ۲ سوپاپ برای هر سیلندر، نیرویی معادل ۴۵۰ اسب بخار را تولید می‌کند.

عصرایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar