معرفی کوپه لوکس بنتلی بَتور

دوشنبه 31 مرداد 01 ساعت 16:17
معرفی کوپه لوکس بنتلی بَتور

بنتلی برای نمایش تغییرات ظاهری مدل‌های آینده‌اش به جای یک کانسپت، یک مدل جدید رونمایی کرد. بنتلی باتور دست‌ساز است و قرار است در تعداد کم توسط بخش خودروهای سفارشی کارخانه ساخته شود.

بتور که نامش را از دریاچه و آتشفشانی در اندونزی گرفته، اولین کار تیم طراحی جدید بنتلی است که توسط آندریاس مینت از سال گذشته کارش را آغاز کرده است. آقای مینت که سال گذشته از آئودی به بنتلی آمده می‌گوید بارتور نقش کلیدی در شکل دادن مدل‌های الکتریکی بنتلی دارد.

مهم‌ترین تغییر ظاهری نسبت به مدل‌های کنونی چراغ‌های ماشین است که دیگر گرد نیست. جلوپنجره ماشین هم برداشتی تازه از فرم همیشگی جلوپنجره بنتلی است. اتاق ماشین با مدل‌های کنونی بنتلی فرق چندانی ندارد. برای خاص‌تر کردن این مدل، بنتلی بخش‌هایی از اتاق را با قطعاتی از طلا ساخته است.

از نظر فنی ماشین به مدل کنتینانتال جی‌تی کارخانه نزدیک است. بنتلی می‌گوید قوی‌ترین موتور دوازده سیلندرش را روی باتور نصب خواهد کرد. قدرت این موتور که هنوز در دست ساخت است، بیش از ۷۴۰ اسب بخار است. بنتلی همچنین می‌گوید شاسی ماشین پیشرفته‌ترین شاسی است که این کارخانه تاکنون ساخته است.

قرار است ۱۸ دستگاه از باتور ساخته شود که همه پیش‌فروش شده است. قیمت پایه ماشین پیش از محاسبه مالیات یک میلیون و ۶۵۰ هزار پوند (یک میلیون و ۹۵۰ هزار دلار) است، اما رسانه‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت ماشین با اضافه شدن امکانات سفارشی می‌تواند به چهار میلیون پوند هم برسد.

بنتلی در شش ماه اول سال ۲۰۲۲، هفت هزار و ۳۹۸ دستگاه ماشین در سراسر جهان فروخت. این شرکت می‌گوید سودش به ازای فروش هر ماشین از ۱۸۶ هزار یورو در سال ۲۰۲۱ به ۲۱۳ هزار یورو افزایش یافته و در مجموع ۳۹۸ میلیون یورو سود کرده است.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar