معرفی بی وای دی دیسترویر ۰۵

پنج شنبه 14 اردیبهشت 02 ساعت 09:38
معرفی بی وای دی دیسترویر ۰۵

شرکت چینی بی وای دی سدان جدید دیسترویر ۰۵ خود را با قیمت حدود ۱۵ هزار دلار راهی بازار کرد. این خودرو که به دنبال جلب نظر مشتریان جوان‌تر است از پیشرانه‌ای با حداکثر قدرت ۱۹۷ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند.

دیسترویر ۰۵ سدانی جمع‌وجور بوده و اولین محصول از سری خودروهای جدید وارشیپ بی وای دی محسوب می‌شود. این خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی به دنبال جذب مشتریان جوان هستند. دیسترویر ۰۵ اولین بار در نمایشگاه خودروی گوانگژو ۲۰۲۱ معرفی شد. خودروی موردبحث بر پایه مدل شین پلاس DM-i شکل گرفته و قیمت آن از ۱۴,۷۰۰ دلار شروع و به ۲۱,۵۰۰ دلار می‌رسد.

سدان جدید بی وای دی از طراحی سرراست با ورودی هوای بزرگ استفاده می‌کند. البته طول/عرض/ارتفاع به ترتیب ۴۷۸۰/۱۸۳۷/۱۴۹۵ میلی‌متری و فاصله بین محوری ۲۷۱۸ میلی‌متری ارتباط چندانی با نام خودرو ندارند و بسیاری از افراد انتظار خودرویی بزرگ‌تر و خشن‌تر را داشتند. نیروبخش دیسترویر ۰۵ پیشرانه ۱.۵ لیتری بنزینی و یک یا دو واحد برقی است. اگرچه خود پیشرانه بنزینی ۱۱۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند اما قدرت ترکیبی مدل‌های مجهز به یک و دو پیشرانه برقی به ۱۸۰ و ۱۹۷ اسب بخار می‌رسد. کوچک‌ترین باتری نصب شده در این سدان شعاع حرکتی ۵۵ کیلومتری در حالت برقی را تأمین خواهد کرد درحالی‌که باتری بزرگ‌تر باعث می‌شود دیسترویر ۰۵ در حالت برقی ۱۲۰ کیلومتر را طی کند.

این خودروی جدید در هر ۱۰۰ کیلومتر ۳.۸ لیتر سوخت مصرف می‌کند و شعاع حرکتی کلی آن به فراتر از ۱۲۰۰ کیلومتر می‌رسد. سدان جدید چینی‌ها می‌تواند در عرض ۷.۳ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. تمامی مدل‌های دیسترویر ۰۵ از شبکه ارتباطی هوشمند دی لینک استاندارد استفاده می‌کنند. رانندگان همچنین می‌توانند با استفاده از اپل واچ یا آیفون اقدام به باز و بسته درب خودرو نمایند. این سدان نیز همانند دیگر محصولات جدیدتر بی وای با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شود که دلیل آن وقوع جنگ قیمتی بین خودروسازان بازار چین است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "معرفی بی وای دی دیسترویر ۰۵"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمدصالح
مهمان

این خودرو چون برقی است ومصرف بسیار کمی دارد بدای مسئولان اقتصادی نیست وبرای مردم برعکس پس اجازه واردات بهش نمی دن چون هوا را کمتر الوده می کند