معرفی آلپاین A110 سن رِمو ۷۳ ادیشن

شنبه 27 اسفند 01 ساعت 13:51
معرفی آلپاین A110 سن رِمو ۷۳ ادیشن

شرکت فرانسوی آلپاین از خودروی سفارشی A110 سن رِمو ۷۳ ادیشن به منظور گرامی داشت اولین پیروزی خود در مسابقات قهرمانی رالی ۱۹۷۳ رونمایی کرد. تنها ۲۰۰ دستگاه از این خودروی خاص تولید خواهد شد.

آلپاین در سال ۱۹۷۳ قهرمانی ارزشمندی در مسابقات رالی به دست آورد و به همین منظور از A110 سن رِمو ۷۳ ادیشن رونمایی کرده است. همان‌طور که گفته شد فقط ۲۰۰ دستگاه از خودروی یاد شده تولید خواهد شد و هریک قیمت ۹۴۵۰۰ دلاری خواهند داشت. در طراحی محصول سفارشی آلپین از خودروی رالی حاضر در سال ۱۹۷۳ الهام گرفته شده است و به همین منظور بخش اعظم بدنه به رنگ آبی درآمده و ستون‌ها نیز دارای رنگ مشکی هستند و سقف کربنی نیز با رنگ قرمز خودنمایی می‌کند. روی کاپوت، درب‌ها و پشت چراغ‌های عقب نیز گرافیک‌های سفید و مشکی دیده می‌شوند.

آلپاین A110 سن رِمو ۷۳ ادیشن از رینگ‌های ۱۸ اینچی گرندپری برلیانت بلانک سود می‌برد و ترمزهای برمبو نیز پشت رینگ‌ها خودنمایی می‌کنند. وقتی وارد کابین شوید شاهد پوشش میکروفیبر با دوخت خاکستری خواهید شد. صندلی‌های یک‌تکه مسابقه‌ای، پدال‌های اسپرت و استراحت گاه سمت سرنشین آلومینیومی نیز حس و حال مسابقات را به داخل خودرو تزریق می‌کنند. یک پلاک نیز نصب شده تا شماره تولید خودرو از ۱ تا ۲۰۰ را نشان دهد. A110 سن رِمو ۷۳ ادیشن همچنین به‌صورت استاندارد با آینه وسط تیره شونده خودکار، دستیار پارک جلو و عقب و سیستم صوتی فوکال عرضه می‌شود.

در قلب محصول سفارشی آلپین پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربو با ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد. همین پیشرانه باعث می‌شود صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۲ ثانیه‌ای ثبت شود. آلپین در سال ۲۰۲۲ نیز خودروی توردو کورس ۷۵ را معرفی کرده بود. آن خودرو به خاطر گرامی داشت موفقیت‌های شرکت در رالی توردو کورس ۱۹۷۵ تولید شد و از بدنه‌ای زرد رنگ با سقف مشکی و عناصر سفید سود می‌برد. تنها ۱۵۰ دستگاه از توردو کورس ۷۵ با قیمت ۸۵ هزار دلار تولید شد.

آلپین اخیراً نسخه سفارشی دیگری با نام A110 R فرناندو آلونسو را نیز معرفی کرد که بالاترین نسخه از این خودرو محسوب می‌شود و قیمت ۱۵۷,۱۲۷ دلاری دارد. تنها ۳۲ دستگاه از این مدل تولید می‌شود و از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به بدنه مشکی مات و امضای آلونسو روی شیشه عقب اشاره کرد. همچنین کپی کلاه ایمنی آلونسو نیز به‌صورت استاندارد در خودرو وجود دارد. به‌ عنوان سخن پایانی باید گفت شایعات زیادی درباره ورود برند آلپین به بازار آمریکا منتشر می‌شود اما هنوز چیزی تائید نشده است.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar