معرفی چانگان آواتار ۱۱

سه شنبه 8 فروردین 02 ساعت 09:19
معرفی چانگان آواتار 11

نسخه تک موتوره آواتار ۱۱ با قیمت پایه ۴۶,۵۶۰ دلار راهی بازار چین می‌شود. نادر فقیه زاده طراح این خودروی برقی است.

آواتار ۱۱ محصول شرکت‌های چانگان، هواوی و CATL است و بازه قیمتی ۴۶,۵۶۰ تا ۵۰,۹۳۰ دلار دارد. چانگان می‌گوید مشتریان می‌توانند از اول آوریل اقدام به خرید این خودرو نمایند. نسخه تک موتوره خودروی یاد شده برای اولین بار از نسل جدید سیستم رانندگی هوشمند هواوی سود می‌برد.

آواتار ۱۱ شاسی‌بلندی اندازه متوسط و تمام برقی است که از پلتفرم EP1 استفاده می‌کند. شرکت‌های چانگان، کاتل و هواوی با همکاری یکدیگر پلتفرم هوشمند این خودرو را طراحی کرده‌اند. همان‌طور که قبلاً در پدال نیز اخبار مربوط به آواتار ۱۱ را منتشر کرده‌ایم، نسخه دوموتوره آن ماه‌ها قبل عرضه شد هرچند هر دو نسخه تک و دوموتوره از نظر ابعاد و کابین اشتراکات زیادی دارند. نسخه تک موتوره آواتار ۱۱ به ۳۴ حسگر رانندگی هوشمند مجهز است.

البته تفاوت اساسی دو نسخه این خودرو به زمان شتاب گیری آن‌ها مربوط می‌شود. درحالی‌که نسخه دوموتوره در عرض ۳.۹۸ ثانیه از سکون به ‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، مدل تک موتوره کندتر بوده و زمان ۶.۶ ثانیه را ثبت خواهد کرد. همچنین مدل تک موتوره فاقد درب پشتی برقی نصب شده در نسخه دوموتوره خواهد بود.

آواتار ۱۱ دوموتوره از زمان عرضه در آگوست ۲۰۲۲ تاکنون پرفروش‌ترین خودروی برقی با قیمت بالای ۴۵ هزار دلار در چین بوده است. خودروی موردبحث در فوریه امسال نیز فروش بیشتری نسبت به نیو ES7، ژیپنگ G9، بی وای دی تانگ و نیو EC6 داشت. در کلاس شاسی بلندهای برقی و لوکس، آواتار ۱۱ فقط مغلوب نیو ES6 و بی ام و iX3 شده و ۱۱.۷ درصد از بازار را در اختیار دارد.

از نظر مشخصات ظاهری و ابعاد باید گفت طول/عرض/ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با ۴۸۸۰/۱۹۷۰/۱۶۰۱ میلی‌متر و فاصله بین محوری آن ۲۹۷۵ میلی‌متر است. نسخه‌های ۴ و ۵ نفره آواتار ۱۱ در دسترس بوده و رینگ‌های ۲۱ اینچی آن نیز جذابیت‌های فراوانی دارند. در بخش جلوی خودرو حسگرهای زیادی بکار رفته‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به لیدار، رادار اولتراسونیک و دوربین اشاره کرد.

کابین این خودرو نیز حس و حال مدرنی دارد. کنسول مرکزی از سه نمایشگر تشکیل شده و نمایشگر اصلی ابعاد ۱۵.۶ اینچی دارد. کنترل‌های صوتی و حرکتی نیز دیده می‌شوند. دو نمایشگر مربوط به پشت آمپرها و سرنشین نیز با ابعاد ۱۰.۲۵ اینچی خودنمایی می‌کنند. دیگر ویژگی آواتار ۱۱ سیستم صوتی آن است که از ۱۴ بلندگو و آمپلی‌فایر ۱۲ کاناله تشکیل می‌شود. سیستم‌های حذف صدای جاده و افزایش صدای فعال نیز در شاسی‌بلند برقی یاد شده وجود دارند.

نسخه تک موتوره این شاسی‌بلند از قوای محرکه درایو وان هواوی استفاده می‌کند و حداکثر قدرت و گشتاور آن به ۳۱۳ اسب بخار و ۳۷۰ نیوتون متر می‌رسد. باتری ۹۰ کیلووات ساعتی بکار رفته در این مدل نیز شعاع حرکتی ۶۰۰ کیلومتری را ایجاد می‌کند. شایان ذکر است نسخه فول به باتری ۱۱۶ کیلوواتی مجهز بوده و برد آن به ۷۰۵ کیلومتر می‌رسد. با وجود معماری برقی ۷۵۰ ولتی، آواتار ۱۱ می‌تواند در عرض ۱۰ دقیقه شارژ، شعاع حرکتی ۲۰۰ کیلومتری را به دست آورد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar