معرفی هایپرکار برتونه GB110

بروزرسانی در: پنج شنبه 1 دی 01 ساعت 14:09
معرفی هایپرکار برتونه GB110

شرکت طراحی ایتالیایی برتونه هایپرکاری بنام GB110 را با ۱۰۸۵ اسب بخار قدرت معرفی کرده است که ۳۳ دستگاه از آن ساخته می‌شود.

شرکت افسانه‌ای برتونه که طراحی بسیاری از سوپرکارهای مشهور تاریخ را در کارنامه دارد، به مناسبت سالگرد ۱۱۰ سالگی خود بالاخره اقدام به طراحی و ساخت یک هایپرکار اختصاصی کرده است. این هایپرکار دونفرهٔ موتور وسط که GB110 نام دارد، در برخی ویژگی‌های ظاهری خود از شاهکارهای گذشتهٔ برتونه مثل آلفارومئو BAT دهه ۵۰، آلفارومئو کارابو در اواخر دههٔ ۶۰ که الهام‌بخش لامبورگینی کانتاش بود و به‌ویژه لانچیا استراتوس زیرو الهام گرفته است.

به گفتهٔ برتونه، پیشرانهٔ این ماشین ۱۰۸۵ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و می‌تواند تا ۸,۴۰۰ rpm دور بگیرد. این موتور همچنین طوری طراحی شده است که امکان کار با سوخت‌های مصنوعی ساخته‌شده از زباله‌های پلاستیکی را هم دارد. انتقال نیرو هم توسط یک گیربکس هفت سرعته صورت می‌گیرد که قدرت را به هر چهارچرخ تحویل می‌دهد. برتونه که پس از ورشکستگی در سال ۲۰۱۴ توسط دو برادر احیا شد، حرفی در مورد حجم و تعداد سیلندرهای پیشرانهٔ GB110 و همین‌طور شاسی خودرویی که بر اساس آن ساخته شده نزده و صرفاً اشاره کرده که هایپرکار خود را بر اساس قطعاتی از یک شرکت آلمانی ساخته است.

GB110 ظرف ۲.۷۹ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت، در ۶.۸ ثانیه به دویست کیلومتر بر ساعت و در ۱۴ ثانیه به سرعت سیصد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. برتونه حداکثر سرعت این ماشین را هم بیش از ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت اعلام کرده است. این خودرو از تعلیق دو جناقی استفاده می‌کند و روی رینگ‌های ۲۱ اینچی در جلو و ۲۲ اینچی در عقب قرار گرفته است که با لاستیک‌های ۳۳۵ پوشیده شده‌اند. فاصلهٔ محوری این هایپرکار ایتالیایی هم ۲,۶۳۰ میلی‌متر اعلام شده است.

با وجود زیرساخت آلمانی، مدیر پروژه و طراحی برتونه ادعا می‌کند که GB110 ذاتاً یک خودروی ایتالیایی است. به گفتهٔ وی، این ماشین کلاس و استایل ایتالیایی دارد و برای هیجان‌زده کردن خریدارانش و درعین‌حال استفاده‌های روزمره ساخته شده است. برتونه قصد ساخت ۳۳ دستگاه از GB110 دارد اما هنوز قیمت و زمان تولید یا عرضهٔ آن را اعلام نکرده است.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar