ساخت خودروی آمریکایی لوسید ایر در عربستان

یکشنبه 8 آبان 01 ساعت 15:53
ساخت خودروی آمریکایی لوسید ایر در عربستان

اینکه لوسید یک کارخانه مونتاژ خودرو در عربستان سعودی احداث خواهد کرد، تعجب‌آور نیست، زیرا قبلا ۴/ ۳میلیارد دلار مشوق و بودجه از این کشور برای کارخانه جدید که AMP-2 (کارخانه تولید پیشرفته شماره ۲) نامیده می‌‌شود و ظرفیت تولید ۱۵۵هزار دستگاه خودروی الکتریکی در سال خواهد داشت، دریافت کرده است.

در این زمینه، این واقعیت که دولت عربستان سعودی متعهد شده ۱۰۰هزار دستگاه خودروی لوسید را در یک دوره ده‌ساله خریداری کند، یک گام منطقی بود. انتظار می‌رود تحویل لوسید ایر در خاورمیانه قبل از پایان سال با پشتیبانی کارخانه کازا گرانده در آریزونا آغاز شود.

کارخانه در عربستان سعودی در ابتدا کیت‌های خودروی لوسید ایر را که در کارخانه ایالات متحده از پیش ساخته شده‌اند، دوباره مونتاژ خواهد کرد، اما به مرور زمان، سایت سعودی‌ها خودروهای کاملی را تولید خواهد کرد. خودروهای ساخته‌شده در AMP-2 در ابتدا به مقصد بازار محلی خواهند بود، اما لوسید قصد دارد خودروهای نهایی را به سایر بازارهای جهانی صادر کند. لوسید ایر دریم ادیشن همچنان بیشترین شعاع حرکتی بین خودروهای الکتریکی با رکورد ۸۳۶ کیلومتر را دارد. این عملکرد بسیار خوبی به شمار می‌آید و لوسید رکورد بیشترین مسافت طی‌شده توسط یک خودروی الکتریکی تولیدی در معابر عمومی را به نام خود ثبت می‌کند اما هنوز هم فاصله زیادی با رکوردهای جهانی گینس دارد.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar