جلوگیری از سهمیه‌ بندی بنزین در فرانسه

شنبه 16 مهر 01 ساعت 12:36
جلوگیری از سهمیه‌ بندی بنزین در فرانسه

کریستوف بِچو، وزیر محیط زیست فرانسه، در مصاحبه با شبکه رادیویی فرانس اینفو در پاسخ به این پرسش که آیا دولت اقدامی فراتر از ممنوعیت پر کردن بنزین در ظرف در بعضی از نقاط، انجام خواهد داد،  گفت: ما هنوز به این مرحله نرسیده‌ایم.

تقریبا از هر پنج پمپ بنزین در سراسر فرانسه، یک جایگاه، سوخت برای عرضه ندارد و با گذشت هفت روز از اعتصاب کارکنان پالایشگاه‌های شرکت توتال، فرانسه احتمالا آخر هفته از ذخایر نفت استراتژیک استفاده خواهد شد.

صف طولانی از خودروها چهارشنبه گذشته مقابل جایگاههای سوخت در داخل و حومه شهر پاریس ایجاد شده بود. به نظر می‌رسد اکثر جایگاه‌های سوخت حداقل با کمبود یک نوع سوخت روبرو هستند و اکثر جایگاه‌های سوخت، دیزل ندارند.

بن‌بست مذاکرات اتحادیه کارکنان سی جی تی در شرکت توتال بر سر دستمزد، فعالیت دو پالایشگاه و دو تاسیسات ذخیره سازی را مختل کرده و دو پالایشگاه شرکت اکسون موبیل هم با مشکلات مشابهی از ۲۰ سپتامبر روبرو شده‌اند. توتال انرژیز اعلام کرده که مذاکرات دستمزد در نوامبر، دو ماه زودتر از سالهای قبل، آغاز خواهد شد و این مذاکرات به نتایج خوب در خصوص دستمزد و تورم متمرکز خواهد بود.

مقامات ارشد متعدد دولت فرانسه از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور، نخست وزیر و وزیر انرژی خواستار حس مسئولیت اتحادیه‌ها و کارفرمایان برای رسیدن به توافق شدند.

بر اساس گزارش رویترز، این وزیر فرانسوی گفت: ما از مردم می‌خواهیم آرامش و حس مسئولیت داشته باشند. این وضعیت تا چند روز آینده بهبود پیدا می‌کند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar