شرکت خودروسازی رولز رویس رکورد زد

سه شنبه 24 فروردین 00 ساعت 12:42
شرکت خودروسازی رولز رویس رکورد زد

شرکت خودروسازی رولز رویس موتور بهترین فصل را در تاریخ ۱۱۶ ساله خود تجربه کرد.

در فصل اول ۲۰۲۱، رولز رویس با ۶۲ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل موفق به تحویل یک هزار و ۳۸۰ دستگاه خودرو به مشتریانش شد. این خودروساز بریتانیایی که صاحبش ب‌ام‌و آلمان است، می‌گوید تقاضا برای مدل کالینان Cullinan افزایش یافته است. قیمت این شاسی بلند که تقریبا ۳ تن وزن دارد از ۳۳۵ هزار دلار شروع می‌شود اما به خاطر داشتن آپشن‌های مختلف و به دلیل شخصی‌سازی بسیاری از امکانات آن، به ۴۰۰ هزار دلار هم می‌رسد.

مدل جدید رولز رویس که Ghost  نام دارد  با استقبال خوبی مواجه شد و قیمت آن از ۳۳۲ هزار دلار شروع می‌شود. این مدل از رولز رویس یک آپشن خاص دارد که روی سقف آن از داخل ال‌ا‌ی‌دی کار گذاشته‌اند و به نوعی شبیه‌سازی آسمان پرستاره است.

رولز رویس انگلیسی با داشتن این رکورد نشان داد که تقاضا برای خودروهای لاکچری در بین ثروتمندان روند صعودی به خود گرفته است. با توجه به شیوع جهانی ویروس کرونا، میلیاردها دلار بر ثروت برخی از کسب و کارها افزوده شده است. سایر خودروسازانی که ثروتمندان را هدف قرار داده‌اند، مثل بنتلی و لامبورگینی هم از این قاعده مستثنی نمانده و فروش بسیار قوی‌تری نسبت به سال‌های گذشته به ثبت رسانده‌اند. تورستن مولراتوس، مدیرعامل رولزرویس در بیانیه‌ای گفته است: «ما با شجاعت، قدرت خیال و توانمندی‌های خود در اختراع و نوآوری موفق شدیم به چالش‌های اخیر پاسخدرست بدهیم که حاصل برنامه‌ریزی موشکافانه و تمرکز خستگی‌ناپذیر برای برآوردن نیازها و الزامات مشتریان است.»

اقتصادآنلاین

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar