فراخوان فورد در آمریکای شمالی به علت نقص فنی

دوشنبه 20 اردیبهشت 00 ساعت 17:44
فراخوان فورد در آمریکای شمالی به علت نقص فنی

شرکت فورد موتور ۶۶۱ هزار خودروی شاسی بلند از مدل اکسپلورر Explorer را در آمریکای شمالی به درخواست نهادهای نظارتی ایالات متحده فراخوان می کند چون که پین های نگهدارنده می توانند شل شوند و اجازه دهد پوشش های ریل سقف از خودرو جدا شود.

این فراخوان شامل خودروهای تولید شده بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ می شود. فروشندگان این خودروها پین های فشاری را نصب و هر گونه گیره ریل و یا روکش ریل آسیب دیده سقف را تعویض می کنند.

شرکت فورد، دومین خودروساز بزرگ آمریکا، در اسنادی که روز یکشنبه منتشر شد اعلام کرد که اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه آمریکا برای اولین بار اوایل سال ۲۰۲۰ به دنبال ۱۱ گزارش درباره جدا شدن پوشش ریل سقف این خودروها، این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

در ماه آوریل، این اداره از فورد درخواست فراخوان کرد، که طبق گفته این اسناد، فورد در ابتدا گفته بود که ضروری نیست چرا که احتمال جدا شدن ریل سقف به علت سبکی آن کم است.

فورد در ماه نوامبر اعلام کرده بود که پیش از موافقت با فراخوان ۳۰ آوریل، ضمانت خود را برای پوشش این مشکل برای ۱۰ سال یا ۱۵۰ هزار مایل تمدید خواهد کرد.

سخنگوی فورد روز یکشنبه گفت که این خودروساز از تصادفات و جراحات مربوط به این وضعیت اطلاعی ندارد.

وسایل نقلیه ای که شامل این فراخوان می شوند دارای پوشش ریل سقفی به رنگ های نقره ای، سیاه یا مشکی هستند. اعلامیه های مشتریان در اواخر ماه ژوئن آغاز می شود.

این فراخوان شامل ۶۲۰۴۸۳ دستگاه وسیله نقلیه در ایالات متحده، ۳۶۴۱۹ دستگاه در کانادا و ۴۲۶۰ دستگاه در مکزیک می شود.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar