مرسدس بنز بهترین برند خودروسازی جهان شد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
مرسدس بنز بهترین برند خودروسازی جهان شد

مرسدس بنز در رده بندی بهترین برندهای دنیا در سال 2018 میلادی، عنوان با ارزش‌ترین خودروسازی لوکس جهان را از آن خود کرد.

به گزارش وب سایت Automotive World، اخیراً موسسه اینتربرند که به طور سالانه یک لیست از با ارزش‌ترین برندهای جهان را منتشر می‌کند، با انتشار یک گزارش و رده بندی جدید از بهترین و با ارزش‌ترین برندهای مختلف جهان در سال کنونی 2018 میلادی پرده برداری کرده است.

در این فهرست، کمپانی خودروسازی تویوتا ژاپن که سالها عنوان با ارزش‌ترین برند فعال در صنعت خودروسازی را در جهان به خود اختصاص می‌داد، این بار جای خود را به دایملر آلمان، کمپانی مادر مرسدس بنز، داده است.

این برند لوکس ساز آلمانی که در جایگاه هشتم این رده‌بندی و اولین خودروساز لوکس در جهان قرار گرفته است، تنها برند اروپایی حاضر در بین 10 نام تجاری برتر سازمان اینتر برند ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. ارزش این کمپانی هم 48.6 میلیون دلار در مقایسه با سال 2017 میلادی افزایش یافته است.

در این رده بندی، عواملی همچون نوآوری، انعطاف پذیری و اصالت در طراحی تاثیرگذار بوده‌اند تا این برند آلمانی را در صدر فهرست برترین کمپانی‌های جهان قرار دهد.

از دیگر عواملی که سازمان اینتر برند در این رده‌ بندی هرساله آنها را در نظر می‌گیرد، می‌توان به عملکرد مالی محصولات و خدمات برند، نقش برند در فرایند تصمیم‌گیری خرید و قدرت برند در رابطه با حفاظت از درآمد آتی اشاره کرد.

این در حالیست که بزرگترین رقیب مرسدس بنز، بی ام و در جایگاه سیزدهم این لیست رده بندی جای گرفته است. شایان توجه است که اپل، گوگل و آمازون به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم این لیست جای گرفته‌اند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar