مرسدس بنز به طور مستقیم با پورشه رقابت می کند!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
مرسدس بنز به طور مستقیم با پورشه رقابت می کند!

مرسدس بنز در چند سال اخیر بخش خودروهای تقویت شده خود، AMG، را مقابل پورشه قرار داده است. نخستین مدل AMG که به صورت مستقیم با محصولات پورشه رقابت می‌کرد، مرسدس ای ام جی جی تی بود که در سال ۲۰۱۴ به بازار آمد. مدل چهار در جی تی که امسال به بازار عرضه می‌شود هم رقیب پورشه پانامرا است.

به گزارش رسانه‌های بریتانیایی، مرسدس بنز در حال ارزیابی برای انتخاب سومین مدل بخش AMG است. مهندسان و طراحان این کمپانی یک مدل اسپرت دو نفره به مدیران کارخانه نمایش داده‌اند که به طور مستقیم با پورشه کیمن رقابت می‌کند.

هفته نامه اتوکار (Autocar) گزارش داده پیشرانه این مدل جدید در پشت صندلی راننده قرار دارد، از نظر ظاهری شباهت هایی به هایپرکار "پروژه یک" کارخانه خواهد داشت و قیمتش حدودا نصف مدل جی تی و نزدیک به صد هزار یورو است.

به گفته یک مدیر ارشد مرسدس بنز، این کارخانه در پی یافتن راهی است تا از موفقیت تیم مرسدس در مسابقات فرمول یک بهره برداری کند. بهترین راه، عرضه یک ماشین اسپرت با قیمتی به نسبت ارزان تر است که بیشتر از جاده برای پیست ساخته شده باشد.

توجیه تجاری این طرح موجب تردید مدیران شده است. اگرچه ماشین های اسپرت بهترین ابزار برای بازاریابی و مطرح کردن نام خودروسازان هستند، ولی پیدا کردن راهی برای کسب سود از فروش آنها ساده نیست. برای نمونه تویوتا و ب ام و ناچار شدند برای صرفه جویی در ساخت نسل بعدی مدل‌های اسپرت سوپرا و Z4 با هم شریک شوند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar