وانت جدید چینی SPI EF1-T با طراحی آمریکایی

بروزرسانی در: سه شنبه 11 آبان 00 ساعت 15:39
وانت جدید چینی SPI EF1-T با طراحی آمریکایی

SPI نام یک کمپانی چینی است که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده و در حوزه منابع تجدیدپذیر انرژی فعالیت می کند. در اوایل سال ۲۰۲۱ بود که مقامات این کمپانی از برنامه خود برای تولید یک پیکاپ تمام الکتریکی خبر دادند که این پروژه EF1-T (ادیسون فیوچر)نام گرفت.

هم اکنون تصاویر استودیویی ایی اف۱-تی منتشر شده و به عنوان یک پیکاپ مورد توجه قرار گرفته است. البته برای قسمت بار می توان تصمیماتی ماژولار هم در نظر داشت! مثلا نصب کابین با ۴ درب، ون(EF1-V) و ... که محصولات بعدی خانواده ادیسون فیوچر را شکل می دهند.

این خودرو با توجه به رنگی که برای نمونه اولیه در نظر گرفته شده و برخی زوایا در قسمت عقب، شباهت هایی با سایبرتراک تسلا را همراه خود دارد.

در بخش پیشرانه پیکاپ نمونه تک موتور با نام تریم "استاندارد" برابر با ۴۷۰ اسب بخار خروجی دارد و طی ۶.۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد. نمونه مجهز به دو موتور الکتریکی یا همان تریم "پریمیوم" این شاخص را در ۴.۵ ثانیه ثبت می کند.

اما تریم "سوپر" با ۳ موتور الکتریکی و ۸۱۶ اسب بخار خروجی، طی ۳.۹ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد.

برای EF1 در مدل ون امکان سفارش تریم تک موتور و دو موتور فراهم خواهد بود که میزان خروجی پیشرانه های مذکور ۴۰۰ و ۶۹۰ اسب بخار در نظر گرفته شده است.

یکی از مهمترین ویژگی های این محصولات(پیکاب و ون) که کمپانی سازنده بر آنها تاکید داشته به شارژ خورشیدی مربوط می شود که جزئیاتی در رابطه با آن ارائه نشده است. اما در تصاویر مشخص است که بخش اصلی آن شامل پنل های خورشیدی روی سقف می شود. در یکی از مدل ها، بخشی از این سقف خورشیدی ساختاری متحرک دارد که طرح جالبی در نوع خود محسوب می شود.

داخل کابین از نمایشگر ۱۷.۵ اینچی ویژه سیستم سرگرمی استفاده شده است.

عصر ایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar