کاهش تولید خودروسازی نیسان در ژاپن به دلیل کمبود ریز تراشه

بروزرسانی در: شنبه 28 فروردین 00 ساعت 09:17
کاهش تولید خودروسازی نیسان در ژاپن به دلیل کمبود ریز تراشه

کمبود جهانی ریزتراشه باعث شده شرکت خودروسازی نیسان تولید خود را در چندین کارخانه در ژاپن در ماه آینده میلادی کاهش دهد و بر تولید در آمریکای شمالی هم تأثیر گذاشته است.

شرکت خودروسازی نیسان موتور تولید خود را در چندین کارخانه در ژاپن در ماه آینده میلادی کاهش می‌دهد که نتیجه ضربه وارد شده به این شرکت از کمبود جهانی نیمه‌رسانا‌هاست. سومین خودروساز بزرگ ژاپن کارخانه خود در کیوشو در جنوب ژاپن را به مدت ۸ روز، از دهم تا نوزدهم ماه مه تعطیل می‌کند.

این کارخانه که مینی‌ون‌های سرنا و خودروهای شاسی بلند اکس تریل و سایر مدل‌ها را تولید می‌کند، قصد دارد پس از دریافت محموله ریزتراشه تولید از دست رفته خود را جبران کند. دو کارخانه مونتاژ دیگر یعنی کارخانه اوپاما و نیسان شاتای در کیوشو به مدت ۱۵ روز از دهم تا ۲۸ ماه مه شیفت شبانه خود را تعطیل می‌کنند. یک کارخانه هم در توچیگی در شرق ژاپن به مدت ۱۰ روز در ماه آینده تعطیل خواهد شد.

 طبق گفته یکی از سخنگوهای شرکت نیسان، تولید در کارخانه‌های این شرکت به خاطر کمبود جهانی ریزتراشه کاهش خواهد یافت ولی اقدامات لازم برای اطمینان از بهبود تولید اتخاذ خواهد شد.

کمبود ریزتراشه به دلیل طوفان‌های زمستانی و آتش‌سوزی در یکی از کارخانه‌های تولید ریزتراشه در ژاپن موجب از دست رفتن تولید ده‌ها هزار خودرو در صنعت خودروسازی جهان شده و بیشترین تاثیر را در آمریکای شمالی گذاشته است.

کمبود ریزتراشه همچنین نتیجه افزایش تقاضا از طرف صنعت الکترونیک است چون مردم در طول بحران کرونا بیشتر دورکاری کرده‌اند و استفاده از بازی‌های ویدیویی افزایش یافته است. تحریم‌ها علیه شرکت‌های فناوری چین هم در به وجود آمدن این کمبود نقش داشته است.

شرکت نیسان در آمریکا هم قبلاً کاهش تولید خود را در کارخانه‌های آمریکای شمالی اعلام کرده است.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar