کمپانی جنرال موتورز به چه می‌اندیشد؟

دوشنبه 5 فروردین 98 ساعت 15:37
کمپانی جنرال موتورز به چه می‌اندیشد؟

کمپانی جنرال موتورز اخیراً تأیید و اعلام کرده است که قصد دارد برای احداث و راه اندازی یک کارخانه جدید برای تولید انبوه خودروهای الکتریکی بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

جنرال موتورز که بدون تردید بزرگترین کمپانی خودروسازی در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود و با تولید مدل‌های متنوعی از وسایل نقلیه باکیفیت، قدرتمند و لوکس، سهم بالایی از بازار این کشور و همچنین خیلی دیگر از کشورهای جهان را در اختیار دارد، اکنون به نظر می‌رسد که تصمیم گرفته است به سمت و سوی تولید انبوه خودروهای برقی و الکتریکی رفته و بدین ترتیب از گردونه رقابت با رقبای پرقدرت و بانفوذ خود در جهان همچون فولکس واگن، ولوو، فورد، دایملر و بی ام و عقب نیفتد.

خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

پس خیلی از کمپانی‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، باعث شده است کمپانی‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

چندی پیش بود که اخبار گوناگونی در مورد تعطیلی کارخانه‌های جنرال موتورز و تعدیل نیروهای انسانی مشغول به کار در آنها منتشر شد که از طرف دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و همچنین دیگر منتقدان به شدت تحت فشار قرار گرفت تا به زودی فکری به حال بازگشت نیروهای انسانی به کار خود و همچنین بازگشایی کارخانه‌های یاد شده کند و در این خصوص پاسخگو باشد.

همان زمان هم ماری بارا، مدیر ارشد اجرایی کمپانی جنرال موتورز در واکنش به انتقادات شدید علیه این کمپانی یادآوری کرد که این اقدام در راستای گرایش جنرال موتورز به سمت تولید خودروهای برقی و الکتریکی انجام گرفته و کارخانه‌های یاد شده احتمالاً از این پس میزبان خط تولید خودروهای جدیدی که پاک و دوستدار محیط زیست هستند، خواهد بود.

اکنون به گفته رویترز، این کمپانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که با سرمایه گذاری به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار در یکی از کارخانه‌های خود واقع در دیترویت آمریکا، قصد دارد که به تولید انبوه خودروهای برقی و الکتریکی بپردازد و بدین ترتیب باعث اشتغال‌زایی و استخدام ۴۰۰ نفر نیروی انسانی شود.

جنرال موتورز می‌گوید این تصمیم قبل از مجموعه توئیت‌های خشم آلود و قهرآمیز دونالد ترامپ در مورد بازگشایی کارخانه‌های این کمپانی اتخاذ کرده بوده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar