آزادراه تهران-شمال از فردا برای عبور مردم باز می‌شود

چهارشنبه 7 اسفند 98 ساعت 13:43
آزادراه تهران-شمال از فردا برای عبور مردم باز می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با ذکر اینکه منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال از صبح فردا برای عبور مردم باز می‌شود، گفت: ما مسیر آزادراه را باز می‌کنیم.

خیرالله خادمی  با اشاره به افتتاح رسمی منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال توسط رئیس جمهور در روز پیش اظهار داشت: از روز آینده هشتم اسفند و از اول صبح منطقه یک آزادراه برای عبور مردم باز می‌شود.

وی افزود: از شب پیش محور چالوس به خاطر بارش برف مسدود شده بود و پیش‌بینی می‌کنیم امروز بازگشایی شود. به هر حال اگر محور کندوان بسته باشد، قطعاً عبور از آزادراه هم معنایی ندارد چون انتهای منطقه یک به شهرستانک متصل می‌شود و اگر مسیر مسدود باشد خودروها امکان رفت و آمد ندارند، اما به هر حال ما از صبح فردا مسیر را برای عبور خودروها باز می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: نگهداری منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌شود که از شب گذشته به خاطر بارش برف عملیات برف‌روبی را از طریق ادوات و ماشین‌آلات راهداری در این مسیر انجام دادند. همچنین تمهیداتی در خصوص جلوگیری از ریزش بهمن داشتند.

وی تأکید کرد: پلیس راه، اورژانس، هلال احمر، ارگان‌های امدادی و دیگر ارگان‌های متولی جاده از فردا در منطقه یک آزادراه مستقر هستند.

خادمی با ذکر اینکه قیمت عوارضی آزادراه تهران ـ شمال طبق گفته رئیس‌جمهور برای ایام غیرپیک و برای سواری‌ها ۲۰ هزار تومان و در ایام پیک برای سواری‌ها ۳۰ هزار تومان خواهد بود، دریافت عوارض به صورت ETC و الکترونیک است و خودروها نیازی به توقف ندارند.

منطقه یک آزادراه تهران ـ شمال به طول ۳۲ کیلومتر از بزرگراه همت پس از تقاطع آزادگان آغاز می‌شود و تا شهرستانک در محور کندوان ادامه دارد.

این مسیر ۳۲ کیلومتری باعث کاهش ۶۵ کیلومتری فاصله تهران تا چالوس و کاهش ۱.۵ ساعته مدت زمان سفر بین تهران تا چالوس می‌شود.

خودروها پس از خروج از منطقه یک، در مقطع شهرستانک وارد محور کندوان می‌شوند و پس از طی مسیر در جاده قدیم پس مرزن‌آباد وارد وارد منطقه ۴ آزادراه خواهند شد.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar