آمار تولید خودروهای افزایش قیمت یافته

یکشنبه 9 دی 97 ساعت 01:33
آمار تولید خودروهای افزایش قیمت یافته

آمار تولید خودروهای سواری در کشور در طول آذر، حکایت از کاهش 47 درصدی نسبت به آبان دارد و این در وضعیتی است که خودروسازان با وعده افزایش عرضه، قیمت بعضی محصولات خود را بالا برده و بعضی دیگر هم در صف انتظار هستند.

تا به امروز، ایران خودرو قیمت پژو پارس اتومات، دنا پلاس، دنای معمولی، سوزوکی گرند ویتارا، پژو 207 دنده‌ای، وانت تندر، وانت آریسان، دانگ فنگ و هایما S5 را طبق فرمول قیمت گذاری در حاشیه بازار بالا برده و سایپایی‌ها هم اقدام به افزایش قیمت وانت پراید، سراتو و چانگان کرده‌اند. بنابر وعده وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان، قرار است به واسطه افزایش عرضه، قیمت این محصولات به مرورکاهش یافته و به نقطه تعادل برسد. طبعاً لازمه افزایش عرضه، بالارفتن تیراژ است، حال آنکه طبق آمار آذر، خودروسازان با افت تولید نسبت به آبان رو به رو بوده‌اند. بنابر آمار موجود، به جز گروه وانت، دیگر محصولات افزایش قیمت یافته ایران خودرو، در آذر و نسبت به آبان با کاهش تولید رو به رو شده‌اند. در این میان، تولید سوزوکی گرند ویتارا از 248 دستگاه به 244 دستگاه رسیده و هایما هم تیراژی 766 دستگاهی در سومین ماه پاییز داشته است.

ایران خودرویی‌ها در آبان یک هزار و 73 دستگاه هایما را تولید کرده بودند. همچنین دانگ فنگ هم که 912 دستگاه در طول آبان تیراژ داشته، در آذرماه با کاهش 92 دستگاهی رو به رو شده است. آمار موردنظر هرچند رقم دقیق تولید پژو پارس اتومات را (به عنوان محصولی افزایش قیمت یافته) ارائه نداده، با این حال در مجموع تیراژ گروه پژو در طول آذر و نسبت به آبان، کاهشی 2 هزار و 251 دستگاهی را نشان می‌دهد.

ایران خودرو البته در تولید وانت با افزایش تولید رو به رو شده و توانسته تیراژ وانت‌های خود را از 242 دستگاه آبان، به 483 دستگاه در آذر برساند. در میان دیگر محصولات ایران خودرو (آن‌ها که فعلاً افزایش قیمت نیافته‌اند) تولید گروه سمند رو به افزایش رفته است. آبی‌های جاده مخصوص در سومین ماه پاییز یک هزار و 109 دستگاه انواع سمند را تولید کرده‌اند تا نسبت به آبان، 562 دستگاه افزایش تیراژ داشته باشند. همچنین آمار تولید نشان می‌دهد تیراژ دنا هم از یک هزار و 238 دستگاه به یک هزار و 500 دستگاه رسیده است. در میان محصولات افزایش تولید یافته ایران خودرو، پژو 2008 رکورددار به حساب می‌آید، چه آنکه تولید آن بیش از پنج برابر شده است. ایران خودرویی‌ها توانسته‌اند تیراژ این مهمان فرانسوی را از 203 دستگاه آبان به یک هزار و 39 دستگاه در آذر برسانند. در نهایت ولی تولید رانا و تندر 90 روندی کاهشی داشته، به طوری که اولی 12 دستگاه و دومی هم 46 دستگاه کاهش تولید در آذر و نسبت به آبان داشته‌اند.

شرایط تولید در سایپا

ولی اوضاع تولید سایپایی‌ها به‌عنوان دومین خودروساز بزرگ ایران هم در آبان مناسب نبوده و تیراژ بیشتر محصولاتشان نسبت به آذر پایین آمده است. در میان خودروهای افزایش قیمت یافته سایپا، چانگان به عنوان محصولی چینی و مونتاژی که در طول آبان تیراژی 591 دستگاهی داشته، در آذر با کاهشی شدید رو به رو شده و تولید آن به 97 دستگاه نزول کرده است. قیمت کارخانه‌ای این محصول اواخر هفته اخیر 52 میلیون تومان افزایش یافت. تولید دیگر محصول افزایش قیمت یافته سایپا یعنی سراتو، در آذر و نسبت به آبان افزایش یافته است. طبق آمار، سایپایی‌ها 798 دستگاه سراتو را در دومین ماه پاییز به تولید رسانده‌اند، ولی در آذر، رقم تولید به یک هزار و 14 دستگاه رسیده است. قیمت سراتو در مدل‌های آپشنال و معمولی، به ترتیب 83 و 82 میلیون تومان افزایش یافته است.

ولی در گروه پراید، سایپایی‌ها با افت شدیدی رو به رو شده‌اند، به طوری که در آذر تنها پنج هزار و 720 دستگاه از این محصول به تولید رسیده است. این در حالی است که نارنجی‌های جاده مخصوص در آبان 9 هزار و 956 دستگاه پراید را به تولید رسانده بودند. بنابراین تیراژ این خودرو چهار هزار و 236 دستگاه پایین آمده است. از طرف دیگر، تیبا هم از افت تولید در امان نمانده و در آذر و نسبت به آبان تقریباً نصف شده است. سایپایی‌ها در آبان هشت هزار و 252 دستگاه تیبا را تولید کرده بودند، ولی در آذر فقط چهار هزار و 226 دستگاه از این محصول را به تولید رسانده‌اند. با این حساب، تولید تیبا در سومین ماه پاییز چهار هزار و 26 دستگاه کم شده است. هنوز قیمت جدید پراید و تیبا اعلام نشده و معلوم نیست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایپا چه برنامه‌ای برای این دو محصول پرتیراژ پیاده خواهند کرد. سایپا ولی خودرویی دیگر به نام آریو را هم مونتاژ می‌کند که تیراژ این محصول چینی در آذر به 273 دستگاه رسیده است. این محصول در آبان تیراژی 600 دستگاهی داشته و بنابراین با کاهش 327 دستگاهی طی آذر رو به رو شده است.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar