تولیدات پارس خودرو به مرز ۴۸ هزار دستگاه رسید

سه شنبه 9 مهر 98 ساعت 14:45
تولیدات پارس خودرو به مرز 48 هزار دستگاه رسید

برپایه آمارهای منتشره سامانه کُدال، از ابتدای امسال تا پایان شهریور ۴۸ هزار و ۶۷ دستگاه خودرو در گروه پارس خودرو تولید شد.

بر اساس داده‌های سامانه یاد شده، در نیمه نخست امسال دو هزار و ۹۲۰ دستگاه خودرو از گروه رنو در این شرکت تولید شد.

با توجه به اینکه تا پایان مرداد ماه هم همین رقم برای تولیدات گروه رنو ثبت شده بود، نشان می‌دهد هیچ محصولی از این گروه در شهریورماه تولید نشد.

در این مدت، تولید گروه برلیانس در پارس خودرو به ۸۴ دستگاه رسید، همچنین ۴۵ هزار و ۵۸ دستگاه خودرو از خانواده X100 (پراید ۱۳۱) و پنج دستگاه از گروه Q200 (کوئیک) در آمار ۶ ماهه تولیدات پارس خودرو به چشم می‌خورد.

از مجموع خودروهای تولیدی این گروه در نیمه نخست امسال، هشت هزار و ۹۲۲ دستگاه خودرو در شهریورماه تولید شد که شامل تولید پنج دستگاه خودروی برلیانس، هشت هزار و ۹۱۲ دستگاه پراید ۱۳۱ و پنج دستگاه خودروی کوئیک است.

شنیده‌ها حاکی است شرکت خودروسازی سایپا از ابتدای سال آینده تولید خودروی کوئیک را به پارس خودرو واگذار خواهد کرد و بر این اساس به نظر می‌رسد آمار تولید شهریورماه این خودرو حکایت از تولید آزمایشی آن داشته باشد.

سامانه کدال همچنین به تولید نشدن خودروهای ریچ P27‌ و ون دولوکس در گروه پارس خودرو از ابتدای امسال اشاره دارد، این در حالی است که از حدود یک سال و نیم پیش تولید خودروی ریچ به شرکت زامیاد منتقل شده است.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar