تولید ال ۹۰ و دانگ فنگ به صفر رسید

بروزرسانی در: شنبه 6 مهر 98 ساعت 17:33
تولید ال 90 و دانگ فنگ به صفر رسید

بازه زمانی انتشار گزارش‌های ماهانه تولید و فروش شرکت‌های حاضر در بورس فرا رسیده است. گروه ایران خودرو در گزارش ماهانه منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال جاری، خبرهای خوبی را برای سهام‌ داران خود به همراه نداشته است.

کاهش مبلغ فروش

این شرکت در گزارش دوره یک ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ، با کاهش بیش از ۱۷ درصدی مجموع مبلغ فروش کلیه محصولات خود رو به رو بوده و از رقم ۱٫۸ هزار میلیارد تومان در بازه یک ماهه منتهی به ۳۱ مرداد ۹۸ ، به رقم ۱٫۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

توقف دو گروه خودرویی

پس از توقف تولید سوزوکی ویتارا در مرداد ماه، در گزارش شهریور ماه ایران خودرو هم شاهد توقف تولید دو گروه خودرویی دیگر هستیم؛ در این ماه، میزان تولید خودروی ال ۹۰ صفر شده و تنها ۷۸ دستگاه باقی مانده از دوره‌های پیش به ارزش ۳٫۴ میلیارد تومان به فروش رفته است. در مجموع شش ماهه نخست امسال هم ۶۶ میلیارد تومان از این خودرو فروش رفته است.

همچنین در ادامه، این گزارش ماهانه نشان می‌دهد که تولید خودروی دانگ فنگ هم همانند ال ۹۰ در آخرین ماه تابستان متوقف شده و تنها ۲۷۵ دستگاه از آن به ارزش ۴۲.۴ میلیون تومان برای هر خودرو و مجموع ۱۱٫۶ میلیارد تومان به فروش رفته است. در مجموع شش ماهه ۱۴۰ میلیارد تومان از این خودرو فروخته است.

دانگ فنگ

تجارت نیوز

 

طرح تبدیل محصولات ایران خودرو

مشکل اصلی صنعت خودرو نبود نقدینگی است

احتمال کاهش بیشتر قیمت خودروها در نیمه دوم سال

تعهدات معوق ۳ محصول پرتیراژ ایران خودرو به روز می‌شود

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar