بیش از 17 هزار میلیارد ریال سهام و املاک ایران خودرو واگذار شده است

یکشنبه 29 اردیبهشت 98 ساعت 13:54
بیش از 17 هزار میلیارد ریال سهام و املاک ایران خودرو واگذار شده است

شرکت ایران خودرو از سال 92 تا پایان سال 97 سهام شرکت‌های زیان ده و کم بازده خود را به ارزش 10 هزار و 942 میلیارد ریال به فروش رسانده و واگذاری سهام دیگر شرکتهای زیان‌ده و کم بازده، طبق دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

زد فور کار: راهبرد فروش سهام شرکت‌های زیان ده شرکت صنعتی ایران خودرو از سال 92 کلید خورد و برمبنای آن سهام شماری از شرکت‌های زیر مجموعه این خودروساز واگذار شده است.

در سال 92 شمار دو شرکت به ارزش یک هزار و 523 میلیارد ریال به فروش رسید و در سال 93 هم بخشی از سهام هفت شرکت بورسی به ارزش 351 میلیارد ریال به فروش رفته است.

با ادامه اجرای این راهبرد، در سال 94 هم بخشی از سهام 9 شرکت بورسی گروه به ارزش 907 میلیارد ریال به فروش رفته است.

در سال 95 سهام بلوکی دو شرکت به علاوه بخشی از سهام 11 شرکت بورسی جمعاً به مبلغ 3 هزار و 130 میلیارد ریال واگذار شده است. همچنین در سال 96 هم سهام بلوکی 4 شرکت به علاوه بخشی از سهام 8 شرکت بورسی گروه به ارزش 3 هزار و 780 میلیارد ریال واگذار شده است.

ارزش واگذاری بخشی از سهام 8 شرکت بورسی در سال 97 هم معادل یک هزار و 251 میلیارد ریال است.

فروش املاک و مستغلات مازاد از جمله سیاست‌های ایران خودرو در افزایش بازدهی دارایی‌ها و تزریق منابع مالی حاصله به خطوط تولید بوده است. ایران خودرو توانسته از سال 92 تا 97 مبلغ بیش از 7 هزار میلیارد ریال را از طریق فروش املاک مازاد و مستغلات جذب سرمایه در گردش کند.

هم اکنون هم فروش بخشی از دارایی‌های مازاد در شرکت صنعتی ایران خودرو در دستور کار قرار دارد. این دارایی‌ها شامل سهام شرکت‌های زیرمجموعه و املاک و مستغلات قابل واگذاری است.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar