تشکیل ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو

شنبه 9 شهریور 98 ساعت 12:08
تشکیل ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو

ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران خودرو با هدف به کارگیری حداکثری از ظرفیت قطعه سازان داخلی و برنامه ریزی برای تجمیع تقاضا و توسعه ساخت داخل قطعات راهبردی تشکیل شد.

تقویت و توسعه ارتباط صنعت خودرو با دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان و برنامه‌ریزی برای تولید در مقیاس اقتصادی توسعه ساخت داخل از دیگر اهداف تشکیل این ستاد نام برده شده تا نسبت به سیاست گذاری و راهبری کلان پروژه‌های شرکت صنعتی ایران خودرو در این حوزه اقدام کند.

برمبنای این گزارش، فرشاد مقیمی مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ضمن ابلاغ اهداف تعیین شده از تشکیل این ستاد، محور فعالیت در تمامی شرکت‌های گروه را سیاست راهبردی آینده پژوهشی و بلندمدت در پشتیبانی از تولید داخلی با هدف تحقق شعار سال و استقلال صنعتی کشور در زنجیره ارزش خودرو دانسته و بر اولویت داشتن و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی در تأمین قطعات و نیازمندی‌های شرکت‌های زیرمجموعه ایران خودرو تاکید کرده است.

فرشاد مقیمی در این ابلاغیه تصریح کرده تا تمامی شرکت‌های گروه صنعتی ایران خودرو برای ثبت سفارش و واردات قطعات در قالب قراردادهای داخلی و خارجی، این سیاست را مدنظر قرار داده و در صورت نیاز، با اصلاح برنامه تأمین و یا خرید، نسبت به برنامه ریزی برای کاهش ارزبری و واردات اقدام کنند.

ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل محصولات ایران‌خودرو زیر نظر مستقیم مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو و با عضویت مدیرعامل ساپکو به عنوان دبیر ستاد و دیگر معاونت‌ها و مدیریت‌های مرتبط با خرید، تأمین و تولید، دستیابی به اهداف تعیین شده را دنبال خواهد کرد.

طبق ابلاغیه مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو، متناسب با موضوعات و برنامه‌ها، شرکت‌های گروه صنعتی ایران خودرو، شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و جهاد دانشگاهی هم در نشست‌های این ستاد حضور خواهند داشت.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar