تولید بدنه پژو 301 با آخرین تکنولوژی روز + تصاویر

بروزرسانی در: دوشنبه 24 تیر 98 ساعت 10:28
تولید بدنه پژو 301 با آخرین تکنولوژی روز + تصاویر

خط تولید بدنه محصول 301 با ظرفیت اسمی 20 دستگاه در ساعت و سالانه 100 هزار دستگاه، که برای اولین بار در صنعت خودرو کشور و خاورمیانه از تکنولوژی جوشکاری لیزر وCMT  بهره می‌برد در گروه ایران خودرو به بهره برداری رسید.

خط تولید بدنه محصول 301 مجهز به آخرین تکنولوژی روز به بهره برداری رسید

خط تولید بدنه مجهز، به روز و چندمنظوره در ایران خودرو که علاوه بر بدنه 301 قابلیت تولید هم زمان دیگر محصولات ایران خودرو را هم دارد، شامل 200 جیگ، 230 گان دستی و 24 ربات است که قطعات بدنه محصولات با استفاده از این تجهیزات تولید می‌شود.

فرآیند نصب تجهیزات این سالن بدنه سازی از اواخر سال 95 شروع شده و اولین بار بدنه در بهمن ماه سال 96 به تولید رسیده و تاکنون بیش از 70 بدنه در قالب فازهای گوناگون پروژه تولید 301 تولید شده است. بیش از 38 میلیون یورو برای سرمایه گذاری در راه اندازی این خط تولید صرف شده است.

لازم به ذکر است تکنولوژی انتقال فلز سرد روش صنعتی جدیدی است که فرآیند تکمیل شده جوشکاری قوس فلزی با گاز انجام می‌شود که ویژگی اصلی آن تغییر از حالت گرم به سرد و از حالت سرد به گرم با سرعت بسیار زیاد است. در این روش انتقال قطره بر پایه حالت جوشکاری قوس فلزی گازی مدار کوتاه در جوشکاری قوس الکترود گاز انجام می‌گیرد، استفاده از کلمه سرد در نام این فرآیند جدید با توجه به دمای دیگر فرآیندهای جوشکاری است. با کمک این فرآیند که توانایی اصلی آن در کنترل حرکت فلز پرکننده است، جوشکاری و لحیم کاری سخت توسط ربات فرآیند جوشکاری قوس فلزی با گاز، بدون پاشش و برای ضخامت‌های بیشتر از سه دهم میلیمتر انجام می‌شود.

پژو 301

پژو 301

پژو 301

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar