آدرس جایگاه‌های عرضه سی ان جی در تهران

بروزرسانی در: پنجشنبه 21 آذر 98 ساعت 12:04
آدرس جایگاه‌های عرضه سی ان جی در تهران

افزایش تقاضا برای استفاده از سی‌ان‌جی پس از سهمیه‌ بندی بنزین با رشد قابل توجهی در حال حرکت است و آن‌طور که مسوولان اعلام کرده‌اند، شمار جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در استان تهران 274 باب است و به‌طور میانگین ماهانه 150 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در سطح استان تهران به خودروها عرضه می‌شود که این رقم معادل یک سوم ظرفیت موجود است.

با اجرای طرح سهمیه ‌بندی بنزین میانگین مصرف روزانه گاز طبیعی فشرده به خودروها در حالی روزانه 2 میلیون مترمکعب افزایش یافته است. مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران پیش از این پیش‌ بینی کرده بود میزان مصرف سی‌ان‌جی در کشور در بلند مدت و با اجرای سیاست‌های تشویقی و حمایتی به روزانه 24 میلیون مترمکعب افزایش یابد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اولین ساعت روز جمعه (24 آبان ماه امسال)، اجرایی شدن طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور را اعلام کرد. هدف از اجرای این طرح کنترل مصرف بی‌رویه سوخت در کشور، افزایش توان صادراتی و پرداخت منابع حاصل از طرح به طور مستقیم به اقشار کم‌ درآمد اعلام شده است.

در مجموع آبان ‌ماه امسال 60 میلیون و 543 هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) به خودروهای گازسوز پایتخت عرضه شده است که در مقایسه با مهرماه با 55 میلیون و 64 هزار مترمکعب، نزدیک به 5 میلیون مترمکعب (9.9 درصد) افزایش نشان می‌دهد. این افزایش 10 درصدی در حالی محقق شده است که طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور در هفت روز مانده به پایان آبان‌ماه (جمعه، 24 آبان‌ماه) اعلام و اجرایی شد و میزان افزایش در ماه آذر در شهر تهران و دیگر استان‌ها بیش از این خواهد بود.

مجموع مصرف گاز طبیعی خودروها در آبان‌ماه 603 میلیون و 317 هزار و 68 مترمکعب اعلام شده و این در حالی است که مجموع مصرف گاز طبیعی (سی‌ان‌جی) در خودروهای گازسوز در مهرماه امسال 580 میلیون و 300 هزار و 135 مترمکعب بوده است.

اما حسن قلی‌پور مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مقدار مصرف گاز طبیعی فشرده در خودروها را در 16 روز ابتدایی آذرماه امسال 340 میلیون مترمکعب اعلام کرد که این میزان از مصرف میانگین روزانه 21 میلیون و 250 هزار مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور حکایت دارد.

قلی‌پور تاکید کرده که بیشترین مقدار مصرف سی‌ان‌جی کشور در آبان‌ماه امسال مربوط به منطقه تهران با 60 میلیون و 543 هزار و 528 مترمکعب و کمترین آن مربوط به منطقه چابهار با 268 هزار و 779 مترمکعب بوده است.

به گفته وی، میانگین روزانه مصرف سی‌ان‌جی در 16 روز ابتدایی آذرماه امسال در حالی به طور روزانه 21 میلیون مترمکعب ثبت‌ شده است که تا پیش از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، به‌طور میانگین روزانه 19 میلیون مترمکعب بوده است.

بنا بر اعلام، 50 درصد از ظرفیت اسمی عرضه گاز طبیعی (سی‌ان‌جی) به خودروها در حال حاضر خالی است و امکان عرضه دوبرابری گاز طبیعی به خودروهای دوگانه‌سوز تا بیش از 40 میلیون مترمکعب نیز وجود دارد.

در حال حاضر نزدیک به 2478  باب جایگاه عرضه سی‌ان‌جی در کشور وجود دارد و 91 باب جایگاه عرضه نیز در حال ساخت است و به‌طور میانگین روزانه 19.3 میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده در سراسر جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی کشور توزیع می‌شود.

این رقم در روزهای اخیر، روزانه 2 میلیون مترمکعب افزایش یافته است. تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در استان تهران 274 باب است و به‌طور میانگین ماهانه 150 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در سطح استان تهران به خودروها عرضه می‌شود که این رقم معادل یک سوم ظرفیت موجود است. آدرس جایگاه‌های عرضه سی ان جی در تهران در جداول زیر ذکر شده است.

 

ایسنا

قیمت خودروهای دوگانه سوز

گازسوز کردن خودرو 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar