افزایش ۲۰ درصدی کرایه تاکسی های اینترنتی

شنبه 19 مهر 99 ساعت 14:48
افزایش 20 درصدی کرایه تاکسی های اینترنتی

عضو هیات مدیره اتحادیه و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی گفت: قیمت‌ها نسبت به سال اخیر ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است.

رضا الفت ‌نسب در خصوص موضوع قیمت کرایه تاکسی‌های اینترنتی اظهار داشت: اکنون فضا رقابتی است. اگر این تاکسی‌ها قیمت را افزایش دهند، قطعا بازار از دست می‌رود.

وی با ابراز امیدواری از اینکه هر چه سریعتر دستورالعمل ابلاغیه وزارت کشور اجرایی شود، افزود: در این صورت شورای شهر موظف است قیمت را اعلام کند و چنانچه هر راننده‌ای قیمتی بالاتر از رنج تعیین شده اعلام کند برخورد خواهد شد.

عضو هیات مدیره اتحادیه و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی تصریح کرد: قرار است یک کمیته متشکل از وزارت کشور، شهرداری و اتحادیه تشکیل شود و برای قیمت تاکسی‌ها محدوده تعیین شود و هم اتحادیه و شهرداری باید در این زمینه نظارت داشته باشند.

الفت‌نسب یادآور شد: البته در زمانی که ترافیک کمتر است قیمت‌ها هم تا ۴۰ درصد کاهش می‌یابد. اگر قیمت بالاتر برود مردم باید به اتحادیه و یا شهرداری اعلام کنند.

وی در ادامه یادآوری کرد: وقتی قیمت‌ها رشد چندبرابری داشته‌اند اینگونه برخورد با تاکسی‌داران درست نیست. قیمت کرایه‌ها هم باید متناسب با رشد قیمت دیگر کالاها باشد.

عضو هیات مدیره اتحادیه و انجمن صنفی کسب و کارهای مجازی با ذکر اینکه بعد از کرونا حجم سفرها کاهش پیدا کرده، یادآوری کرد: ما هنوز به عدد قبل از کرونا بازنگشته‌ایم.

الفت‌نسب تصریح کرد: قیمت‌ها نسبت به سال پیش ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است. البته به نسبت حجم ورودی مسافر و تعداد کم راننده‌ها قیمت هم بالا می‌رود و بالعکس زمانی که مسافر کم و راننده‌ها زیاد باشند قیمت پایین‌تر خواهد آمد.

وی در ادامه بیان کرد: اکنون یک سال است که شهرداری به این قضیه ورود کرده و عوارض ۱.۵ درصدی در نظر گرفته و کنترل‌های لازم را دارد. قطعا چنانچه قیمت بالا برود تاکسیر‌انی نیز نظارت لازم را خواهد داشت.

ایلنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar