سرگردانی خریداران و فروشندگان در بازار خودرو

چهارشنبه 31 اردیبهشت 99 ساعت 14:58
سرگردانی خریداران و فروشندگان در بازار خودرو

به عقیده فعالان بازار اگر سرگردانی خریدارن و فروشندگان در اعلام قیمت‌های جدید ادامه داشته باشد بازار مسیر خود را طی و روند افزایش قیمت‌های خودرو شروع خواهد شد.

هم اکنون 9 روز از اعلام مجوز افزایش قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا می‌گذرد ولی هنوز خبری از اعلام قیمت جدید انواع خودروها نیست و همین آمار موجب شده تا خریدار و فروشنده در بازار خودرو سرگردان باشند و همچنان  معاملات متوقف باشد.

از یک طرف مسئولان وزارت صنعت میگویند که قیمت‌های جدید باید توسط شورای رقابت اعلام شود اما شورای رقابت خود را براساس قانون مکلف به تعیین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو می‌داند و عقیده دارد ما به هیچ عنوان مرجع اعلام قیمت‌های جدید نیستیم و ستاد تنظیم بازار باید براساس دستور العمل قیمت‌ها را تعیین و به خودروسازان ابلاغ کند.

جالب اینجاست خودروسازان هم گویا تمایلی به اجرای دستور العمل ندارند و همچنان در تلاش برای افزایش بیشتر قیمت محصولات خود هستند.

پاسکاری وزارت صنعت، ستاد تنظیم بازار ، سازمان حمایت  و شورای رقابت در اعلام قیمت‌های جدید خودرو موجب شده تا فروشندگان و خریداران خودرو هر روز سردرگم‌تر از دیروز برای آغاز معاملات باشند و هیچ مسئولی هم پاسخ قانع کننده‌ای در چرایی عدم اعلام قیمت‌ها ندارند و فقط دیگری را مسئول می‌دانند.

به عقیده فعالان بازار اگر این سرگردانی در اعلام قیمت‌های جدید ادامه داشته باشد بازار مسیر خود را طی و روند افزایش قیمت‌های خودرو آغاز خواهد شد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "سرگردانی خریداران و فروشندگان در بازار خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسن
مهمان

مرگ بر همششون