وضعیت قیمت خودرو های خارجی در بازار

بروزرسانی در: چهارشنبه 16 تیر 00 ساعت 17:33
وضعیت قیمت خودرو های خارجی در بازار

بررسی‌ها از بازار خودروهای خارجی در پایتخت نشان دهنده آن است که همچون هفته‌های گذشته خرید و فروش‌ها بسیار کاهش یافته و رکود بر بازار حکمفرماست.

با وجود رکود حاکم اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت‌ خودروهای خارجی در هفته‌های گذشته افزایش اندکی را تجربه کرده و صاحبان اتومبیل‌ها ضمن اینکه تمایل زیادی به فروش نشان نمی‌دهند، مبالغ بیشتری نیز از مشتریان مطالبه می‌کنند.

به اعتقاد کارشناسان، حتی مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری هم  نتوانسته تاثیر چندانی بر بازار داشته باشد و همگان چشم به مذاکرات برجامی دوخته‌اند و نتایج آن را بر این بازار تاثیرگذار می‌دانند.

با این حال، مهمترین عامل تاثیرگذار بر بازار خودروهای خارجی نرخ دلار است که این روزها اندکی رشد کرده است.

 امروز نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز با ۳۹۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به رقم ۲۴ هزار و ۴۲۸ تومان رسید.

«کوروش طواحن» نمایشگاه‌دار خودرو  می‌گوید: به نظر می‌رسد در نهایت همه چیز در بازار خودروهای خارجی به سیاست‌ خارجی کشور بازگردد.

او معتقد است: اگر مذاکرات برجامی به نتیجه نرسد، شاید وضعیتی بدتر از رکود دو ساله حاکم بر این بازار را شاهد باشیم.

یک فعال دیگر بازار خودرو به ایرنا گفت: در مجموع پیش‌بینی خوبی از وضعیت بازار خودرو و ایجاد گشایش در آن نداریم.

او یادآور شد: از عید امسال که مذاکرات وین به شکل جدی دنبال شده، انتظار می‌رفت که با شکسته شدن قیمت‌ها مواجه شویم اما چنین اتفاقی نیفتاد.

قیمت برخی خودرو ها

امروز در دسته خارجی‌ها قیمت‌ها نسبت به هفته‌های گذشته اندکی رشد را نشان می‌دهد، به‌طوری که فروشندگان برای هر دستگاه سانتافه مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر حدود ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، رنو کولیوس ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، فولکس واگن تیگوان سفید رنگ صفر کیلومتر بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، لکسوس NX صفر کیلومتر بیش از سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، همچنین بی. ام. و ۵۳۰ اتاق ۵ صفر کیلومتر حدود ۵ میلیارد تومان و بی. ام. و ۷۳۰ فول آپشن صفر کیلومتر هفت میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان مطالبه می‌کردند.

امروز در دسته خودروهای مونتاژی‌ نیز هر دستگاه پژو ۲۰۰۸ ایران‌خودرو (سفید رنگ و مدل ۹۸) ۸۴۰ میلیون تومان قیمت خورد.

همچنین سیتروئن سی۳ سایپا صفر کیلومتر حدود ۸۷۰ میلیون تومان، کیا سراتو ۲ لیتری آپشنال ۷۹۸ میلیون تومان و مزدا۳ صفر کیلومتر مدل ۹۸ نزدیک به ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar