اظهارات پلیس به احتمال تولید خودروهای دیزلی

دوشنبه 27 خرداد 98 ساعت 12:24
اظهارات پلیس به احتمال تولید خودروهای دیزلی

اوایل خرداد ماه امسال بود که احتمالاتی مبنی بر طراحی و ساخت خودروهای سواری دیزلی در کشور مطرح شد؛ موضوعی که تاکنون مخالفت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را در پی داشته ولی اگر روزی چنین خودروهایی در کشور تولید شود، شماره گذاری آن به چه صورت خواهد بود؟ که رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در این خصوص توضیح داده است.

سردار سید کمال هادیانفر در خصوص احتمال تولید خودروهای سواری دیزلی در کشور و چگونگی شماره گذاری این خودروها از طرف پلیس اظهارکرد: ما منعی برای شماره گذاری این خودروها نداریم، ولی طبق قانون ابتدا باید سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز شماره گذاری این خودروها را به پلیس راهور بدهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با ذکر اینکه بحث محیط زیست در خصوص خودروهای دیزلی مساله جدی است، گفت: در همین راستا هم باید تائیدیه های لازم از طرف محیط زیست و وزارت صمت را برای شماره گذاری داشته باشیم و اگر این تائیدیه ها صادر شود، ما مشکلی در شماره گذاری نداریم.

پیش از این عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مخالفت صریح خود را با تولید خودروهایی دیزلی در کشور اعلام کرده و گفته بود که «سازمان محیط زیست قطعاً با ورود موتور دیزل به ناوگان سواری مخالف است و امیدواریم که هیچ دولتی حاضر نشود که مجوز ورود ناوگان دیزل سواری را به جاده‌ها و شهرهای کشور صادر کند.»

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar