انبوه خودروهای تاکتیکی ارس ۲ تحویل نیروهای مسلح شد

سه شنبه 22 مرداد 98 ساعت 15:54
انبوه خودروهای تاکتیکی ارس 2 تحویل نیروهای مسلح شد

طی مراسمی با حضور وزیر دفاع، فرمانده نیروی زمینی ارتش، نمایندگان ستاد کل، معاونین سپاه پاسداران و نیروی انتظامی در اصفهان انبوه خودروهای تاکتیکی ارس ۲ تحویل نیروهای مسلح شد.

امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با تقدیر از تلاشگران  مجاهد سازمان صنایع دفاع ( ساصد) در ساخت خودروی تاکتیکی ارس ۲، مجموعه توانمندی‌های این صنعت در ادامه مسیر  به سمت خودکفایی دفاعی و ملی در حوزه خودرویی را ارزشمند عنوان کرد و گفت: امروز با طراحی و تولیدی نمودن خودرو تاکتیکی "ارس ۲ " این توانایی به اثبات می‌رسد که صنعت دفاعی همانطور که در طراحی و تولید تسلیحات و تجهیزات دفاعی دارای قابلیت و توانایی ویژه می‌باشد، در صنعت خودروسازی نظامی هم با توجه به اهداف مأموریتی نظامی خود دارای قابلیت و ظرفیت‌های ویژه‌ای است که البته نقش شرکت‌های همکار و دانش بنیان در این عرصه قابل چشم پوشی نیست.

امیر سرتیپ حاتمی تاکید کرد: دستیابی وزارت دفاع به تکنولوژی ساخت و تولید این خودروهای پیشرفته می‌تواند گام مهمی در تأمین  خودروهای مدرنی باشد که تکنولوژی ساخت آنها را چند کشور معدود در اختیار دارند.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به مشکلات گذشته صنعت خودروسازی داخلی در حوزه تأمین قطعات  تصریح کرد: وزارت دفاع  با توجه به سرمایه‌های عظیم علمی و فناورانه خود در حوزه تولید و ساخت تجهیزات پیشرفته دفاعی و نظامی توانایی‌های زیادی در تأمین قطعات مورد نیاز  گروه‌های خودرو ساز را داراست و همانگونه که بارها اعلام کرده‌ایم می‌تواند به عنوان بازوی کمکی صنعت خودروی کشور کشور گره گشای ساخت قطعات تحریمی در حوزه خودرویی باشد و در این مسیر برای شکستن دیوار تحریم‌ها از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

امیر سرتیپ حاتمی با ذکر اینکه وزارت دفاع در تأمین امنیت همه جانبه مردم احساس مسئولیت می‌کند، افزود: این سازمان همانگونه که در تولید و افزایش قدرت بازدارندگی دفاعی وظیفه خود را به بهترین نحو بر اساس راهبردهای کلان دفاعی و  تدابیر حکمیانه فرمانده معظم کل قوا با جدیت به پیش خواهد برد، همواره در جهت تأمین رفاه و آسایش مردم نیز در کنار آنان بوده و خواهد بود.

وزیر دفاع در ادامه با تشریح مشخصات خودروی تاکتیکی ارس ۲ با اشاره به قابلیت مهم این خودرو از جمله داشتن تحرک بالا در مناطق صعب  العور، نصب سلاح و ادوات نظامی با وزن بالا، توان و گشتاور بالاو  افزایش نسبت توان به وزن افزود:  این خودرو نسبت به نسل قبلی در حوزه موتور، شعاع عملیاتی، مصرف سوخت، استاندارد آلایندگی، شتاب، قابلیت حمل بار، قابلیت نصب سلاح و حرکت بر روی آن و ... پیشرفت‌های قابل ملاحظه و ویژه‌ای داشته است.

امیر سرتیپ حاتمی افزود: خودرو ارس ۲منطبق با نقشه راه خودروی تاکتیکی و در راستای پاسخگویی به نیازهای کنونی نیروهای مسلح طراحی و ساخته و امروز  شمار انبوه آن در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد و امروز مفتخریم که حجم انبوهی از تولیدات این خودرو به نیروی زمینی ارتش، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی جهت اجرای مإموریت ها تحویل می‌شود.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar