ایجاد ۳۰ تصادف ساختگی و کلاهبرداری از شهروندان

یکشنبه 19 آبان 98 ساعت 17:31
ایجاد 30 تصادف ساختگی و کلاهبرداری از شهروندان

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که با ایجاد ۳۰ تصادف ساختگی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند گفت: به دنبال وقوع چند فقره تصادف ساختگی مشابه در حوزه پلیس راه منطقه حسن آباد که منجر به پرداخت خسارت از طرف شهروندان (مقصران حادثه) شده بود، موضوع توسط پلیس راهور منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با ذکر اینکه تحقیقات اولیه پلیس راهور حکایت از ساختگی بودن این تصادف‌ها داشت، بیان کرد: پرونده از طرف دادگاه حسن آباد برای شناسایی عامل یا عاملان تصادف‌های ساختگی به پایگاه نهم ارجاع شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با دریافت شکایت، تیمی از ماموران پایگاه نهم به محل‌های تصادف مراجعه و به دست آوردند که راننده یک دستگاه پژو پارس تصادفی در میادین و تقاطع‌ها به طوری می‌ایستد و یا حرکت می‌کند که در نهایت منجر به وقوع تصادف با خودروی شهروندان می‌شود.

یوسف‌وند عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی به دست آمد که متهم به تنهایی یا با همراهی فرد دیگری با خودرو تصادفی بر سر راه دیگر شهروندان قرار گرفته و با ضربه زدن به سایر خودروهای شهروندان، مدعی می‌شود که مقصر حادثه شما بوده‌اید و وی از شهرستان به تهران آمده و فرصت تعمیر خودرو را ندارد. به دنبال آن با دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار الی یک میلیون تومان محل را ترک و در محل دیگری هم این کار را تکرار می‌کرده است.

وی با ذکر اینکه در تحقیقات میدانی، تصویر واضحی از راننده خودرو به دست آمد و به دنبال آن مخفیگاه وی در محله حسن آباد مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه نهم پلیس آگاهی منتقل شد.

رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی پایتخت ابراز داشت: متهم در بازجویی‌های اولیه اظهار داشت متهم اصلی پرونده که مالک خودرو است فردی دیگری است که وجوه دریافتی از تصادف ساختگی را به حساب وی واریز می‌کرد.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، یوسف‌وند تصریح کرد: با شناسایی مالک خودرو، مخفیگاه متهم اصلی پرونده در حسین آباد شهر ری شناسایی و ماموران موفق شدند وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به ۳۰ فقره تصادف ساختگی با همکاری یکدیگر اعتراف کرده‌اند و تا کنون ۲۵ تن از مال باختگان هم شناسایی شده‌اند، افزود: مال باختگان در اظهارات مشابهی عنوان کردند که مورد اخاذی متهم اصلی پرونده قرار گرفته و وی با نشان دادن خالکوبی روی بدنش که نوشته بود من از مرگ نمی‌ترسم از مال باختگان مبالغی را اخاذی کرده است.

رئیس پایگاه نهم آگاهی تصریح کرد: با دستور قضائی انتشار تصویر بدون پوشش متهم اصلی پرونده برای شناسایی دیگر جرائم مشابه در دستور کار قرار دارد. شهروندان می‌توانند برای تشکیل پرونده و یا ادامه شکایتشان به پایگاه نهم پلیس آگاهی واقع در شهرری، میدان هادی ساعی، خیابان آستانه، پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar