باید عبور و مرور پراید در جاده‌ها محدود شود!

یکشنبه 20 مرداد 98 ساعت 10:40
باید عبور و مرور پراید در جاده‌ها محدود شود!

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس عقیده دارد باید عبور و مرور پراید در جاده‌ها محدود شود چون که با اجرایی شدن این امر قیمت این خودرو به شدت کاهش پیدا می‌کند.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  در خصوص صحبت‌های رییس پلیس راهور مبنی بر اینکه شماره‌گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می‌شود، گفت: اگر در دوران تحریم به دنبال تولید خودروی جایگزین برای پراید باشیم، هزینه تولید افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند در نتیجه مصرف‌کننده باید این هزینه را پرداخت کند.

در وضعیت فعلی نمی‌توان تولید پراید را متوقف کرد چون که متوقف شدن تولید این خودرو میزان تولید را کاهش می‌دهد به طور مثال تولید ۵۰۰ هزار دستگاه به ۵۰ هزار خودرو رسیده و قیمت چهارچرخ‌ها در بازار افزایش چشم گیری پیدا می‌کند

خودروهای داخلی چهارچرخی بیش نیستند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: هرچند خودروهای داخلی کیفیت بسیار پایینی داشته و چهارچرخی بیش نیستند ولی بهتر است در وضعیت تحریمی تولید پراید متوقف نشود.

توقف خط تولید پراید قیمت چهارچرخ‌ها را افزایش می‌دهد

وی با ذکر اینکه باید عبور و مرور پراید در جاده‌ها محدود شود، اظهار کرد: در وضعیت کنونی نمی‌توان تولید پراید را متوقف کرد چون که با متوقف شدن تولید این خودرو،  قیمت چهارچرخ‌ها در بازار افزایش چشم گیری پیدا می‌کند.

منصوری بیان کرد: محدودیت رفت و آمد پراید در جاده قیمت این خودرو را به شدت کاهش می‌دهد پس با تحقق این عمل از یک طرف مردم می‌توانند خودروی ارزان قیمت خریداری کنند و از طرف دیگر تصادفات جاده‌ای به شدت کاهش پیدا می‌کند.

پراید به وسیله‌ای برای امرار و معاش خانواده‌ها تبدیل شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: هم اکنون پراید بخش اعظمی از تولیدات خودروسازان و بازار را به خود احتصاص داده و توقف خط تولید آن مشکلات و آسیب‌های زیادی برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند چون که امروزه پراید به وسیله‌ای برای امرار و معاش خانواده‌ها تبدیل شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: هم اکنون از یک طرف واردات خودرو ممنوع است از طرف دیگر خودروسازان برنامه‌ای برای تولید خودروی جایگزین پراید نداشته و ندارند در نتیجه مدیران ارشد دولت نمی‌توانند خط تولید پراید را متوقف کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مادامی که فساد در خودروسازی‌ها ریشه کن نشده نمی‌توان امیدی به بهبود وضعیت صنعت خودرو داشت.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar