با افزایش نرخ دلار تقاضا برای خرید خودرو هم افزایش می یابد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
با افزایش نرخ دلار تقاضا برای خرید خودرو هم افزایش می یابد

کارشناس بازار خودرو گفت: پیش بینی می شود با افزایش نرخ دلار، میزان تقاضا برای خرید خودرو هم افزایش یابد.

عبدالرضا جدلی با ذکر این مطلب افزود: بازار خودرو ارتباط مستقیمی با ارز پیدا کرده و در زمان و مقاطع مختلفی که قیمت ارز روند صعودی به خود می گیرد، مصرف کنندگان با هدف سرمایه گذاری بر روی کالاهایی که سریع تر به وجه نقد تبدیل می شوند، اقدام به خرید بیشتر می کنند که خودرو از جمله این کالاها است.

وی با اشاره به ارتباط مستقیمی که میان روند نرخ ارز و قیمت خودرو وجود دارد، تصریح کرد: در صورت روند صعودی نرخ ارز پیش بینی بازار خودرو نشان از افزایش تقاضا دارد چون که سرمایه گذاران از بیم از دست دادن سرمایه های  خود برای خرید بیشتر هجوم می آورند.

این کارشناس بازار خودرو ادامه داد: بر این اساس پیش بینی می شود در طول هفته های آتی شاهد افزایش تقاضا برای خرید خودرو باشیم.

جدلی اظهار کرد: بررسی و تحلیل بازار در هفته گذشته نشان می دهد که هر اندازه میزان نرخ ارز صعودی باشد تقاضا برای خرید هم افزایش می یابد چون که این روزها خریداران شاهد از دست رفتن ارزش ریال هستند و به همین خاطر به سمت خرید خودرو به عنوان یک کالای سرمایه ای هجوم می آورند.

وی با ذکر این که میزان تقاضا هم بستگی به قدرت خرید دارد، ادامه داد: در شرایط امروز بازار خودروهای داخلی داغ تر است چون به توان خرید مردم نزدیک تر است و از آن جا که در رده بالای بازار و در سگمنت خودروهای پریمیوم و لوکس نرخ ها افزایشی است، نرخ خرید کمتر از خودروهای داخلی است که استقبال بالا از طرح پیش فروش خودروسازان موید این مطلب است.

این کارشناس بازار خودرو تصریح کرد: خریداران امروز بازار خودرو مصرف کننده نیستند بلکه سرمایه گذارانی هستند که در پی حفظ ارزش دارایی خود بوده و از آن جا که امروز بازار خودرو هویت خود را تغییر داده و خودرو به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده، تقاضا برای خرید هم افزایش یافته است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar