تنها راه توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی

یکشنبه 27 بهمن 98 ساعت 15:48
تنها راه توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت گفت: تنها راه توسعه استفاده از موتور سیکلت‌های برقی، حمایت دولت است که بدین ترتیب، طی ۲ سال نسل موتورهای بنزینی منقرض می‌شود و به همین راحتی می‌توان گره از کار توسعه موتورسیکلت‌های برقی در کشور باز کرد.

ابوالفضل حجازی  در خصوص وضعیت تولید و فروش موتورسیکلت‌های برقی اظهار کرد: وضعیت این حوزه بهتر نشده، سرمایه تولیدکنندگان به یک چهارم و قدرت خرید مردم کاهش یافته به همین خاطر تولید موتورسیکلت‌های برقی هم ۸۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: متأسفانه توجیه اقتصادی برای تولیدکنندگان به‌شدت از بین رفته و قیمت موتورهای برقی هم افزایش یافته است به عنوان مثال موتوری که قبلاً ۳ تا ۴ میلیون قیمت داشت اکنون بین ۸ تا ۱۶ میلیون است علاوه بر این باتری این موتورها هم گران و عمرشان محدود است به عنوان مثال اگر باتری موتور برقی از تاریخ تولید طی شش ماه استفاده نشود، عمرش کاهش پیدا می‌کند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت با اشاره به اینکه باتری موتورسیکلت‌های برقی ۳ تا ۵ میلیون تومان قیمت دارد، تصریح کرد: به همین خاطر اکثر تولیدکنندگان زیان کرده‌اند چون که کالایی که وارد کرده‌اند ۶ ماه در گمرک مانده، دو ماه در حمل بوده و به خاطر اینکه تقاضا برای خرید آنها کم است، باتری‌ها از بین رفته‌اند؛ باتری گوشت نیست که بتوان آن را در یخچال نگهداری کرد!

حجازی با اشاره به اینکه متأسفانه موتورسیکلت را لوازم سرمایه‌ای حساب نمی‌کنند، گفت: اکثر کارخانه‌های موتورسیکلت‌سازی بین ۵۰۰ تا ۲ هزار موتور برقی دارند ولی متأسفانه سرمایه آنها به یک سوم کاهش یافته و افرادی که آنها را خریداری کرده‌اند، گرفتار مسئله باتری شده‌اند.

وی یادآوری کرد: انتظار ما از دولت پرداخت یارانه نبوده و نیست اما حمایت دولت هم موجب رونق تولید و هم موجب قرار گرفتن موتورهای برقی در چرخه مصرف می‌شود و بدین ترتیب به طور اتوماتیک، موتورهای فرسوده از چرخه خارج می‌شوند؛ تنها راه تحقق این امر این است که در بودجه، سرفصلی در نظر گرفته شود که براساس آن بانک‌ها موظف باشند تسهیلاتی برای خرید موتورهای برقی درنظر بگیرند و دولت هم سود وجه پرداختی بانک‌ها را کاهش دهد؛ بدین ترتیب طی دو سال نسل موتورهای بنزینی منقرض می‌شود و به همین راحتی می‌توان گره از کار توسعه موتورسیکلت‌های برقی باز کرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت یادآور شد: اگر تمام کارهای اقتصادی کشور دست متخصصین قرار گیرد و همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند، نگاهمان به تولید داخلی باشد در وضعیت اقتصادی بسیار بهتری قرار می‌گیریم.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "تنها راه توسعه استفاده از موتورسیکلت‌های برقی"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
انجین درحد پراید
مهمان

چون یکسری عاقل منفعت طلب این موتور برقی ها رو باطری اسیدی وارد کردند در صورتیکه باید با باطری لیتیومی که عمر بالا و قدرت پیمایش بالایی داره وارد میکردند