توقف طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با رشد قیمت‌ها

دوشنبه 24 تیر 98 ساعت 10:57
توقف طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با رشد قیمت‌ها

طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده که خردادماه‌ سال جاری از سرگرفته شده بود، بار دیگر به خاطر افزایش قیمت خودرو متوقف شد.

مرتضی ضامنی  آخرین وضعیت طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده را تشریح کرد و گفت: با شروع دوباره طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده از خردادماه سال جاری، ۱۳۴ دستگاه تاکسی نو تحویل متقاضیان شد، ولی به خاطر تغییر قیمت خودرو، هم اکنون این طرح متوقف شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه پس از یکسال با این موضوع رو به رو هستیم که گروه خودروساز افزایش قیمت خودرو را مطرح کرده است و در نشست‌هایی که برگزار شد نظر خودروساز به افزایش ۱۰ میلیونی قیمت بود که در نهایت افزایش قیمتی که بر روی آن پافشاری شد، نزدیک به ۶ میلیون تومان است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور اضافه کرد: تا زمان نهایی شدن قیمت خودرو، این طرح متوقف خواهد ماند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به طرح جایگزینی «خودروهای کارکرده» با «تاکسی‌های فرسوده» اشاره کرد و گفت: پیشنهادی از جانب مجموعه وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور به دولت داده شده است که خودروهای کارکرده‌ای که کمتر از ۳ سال عمر دارند و مشمول شرایط شورای عالی ترافیک شهرهای کشور هستند، در ناوگان مورد استفاده قرار گیرند؛ به صورتی که مالکان تاکسی‌های فرسوده به ازای اسقاط تاکسی فرسوده، می‌توانند خودروی کارکرده‌ای را با آن مشخصات رنگ کنند و پلاک آن را به "ت" تغییر دهند و وارد ناوگان تاکسیرانی کنند.

ضامنی اذعان کرد: تمام کارهای این طرح در دولت انجام شده و در نوبت ورود به هیات دولت است تا مصوب شود؛ ما هم منتظر تصویب آن در دولت هستیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar