تولید قطعات‌ های تک در ایران آغاز شد

سه شنبه 11 تیر 98 ساعت 11:57
تولید قطعات‌ های تک در ایران آغاز شد

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تهیه و تأمین قطعات «های تک» (High Tech) خودروها گفت: تولید بعضی از این قطعات در کشور شروع شده و در این زمینه سبدی از کل پروژه‌های ساخت داخل مربوط به خودرو و دیگر صنایع تعریف شده است.

«فرشاد مقیمی» افزود: با وجود اعمال ظالمانه‌ترین تحریم‌ها علیه کشورمان، چیزی به نام بن بست بر سر راه فعالیت‌های اقتصادی وجود ندارد. شاید تحریم‌ها موجب شود تا هزینه‌ها در برخی موارد افزایش یابد که البته اجتناب ناپذیر است و نمی‌توانیم اقدام خاصی در این زمینه انجام دهیم، ولی افراد و کشورها در جهان آن قدر زیادند که می‌توان هر مشکلی را از طریق آنها حل کرد.

مقیمی تاکید کرد: برگزاری نمایشگاه‌های ساخت داخل کالاها هم تا زمانی که آخرین قطعه یا کالای این سبد داخلی سازی شود ادامه خواهد یافت؛ نمایشگاه‌هایی که با استقبال فعالان اقتصادی و صنعتگران همراه شده و در مورد تأمین مواد اولیه نیز پیگیری‌ها با قوت ادامه دارد.

معاون وزیر صنعت، به طور نمونه از ادغام تراز مالی دو واحد پتروشیمی خبر داد که اقدامی در جهت مقابله با تهدیدهای خارجی است؛ اقدامی که برای اقتصاد کشور، بخش صنعت و خود این واحدهای صنعتی منفعت به دنبال دارد.

وی در مورد بعضی شایعات مبنی بر استفاده از موتور یی. اف ۷ (EF7) روی خودروهای تندر ۹۰ و ساندرو گفت: چنین موضوعی را نمی‌توان رد یا قبول کرد و مستلزم بررسی‌های بیشتر است، بدیهی است که اگر بررسی‌ها امکانپذیری آن را ثابت کرد موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.

در روزهای گذشته بعضی رسانه‌ها به گفته‌های یک مدرس از یکی از شرکت‌های فعال در حوزه خدمات پس از فروش استناد کرده و از قول او اعلام کرده‌اند، قرار است موتور EF7 روی خودروهای تندر ۹۰ و ساندرو هم نصب شود.

مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا به نمایندگی از این شرکت خودروسازی روز گذشته اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای استفاده از این موتور یا هر موتور دیگری روی محصول ساندرو ندارد.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar