تکلیف کارت سوخت بعد از خرید و فروش خودرو چیست؟

چهارشنبه 5 دی 97 ساعت 11:17
تکلیف کارت سوخت بعد از خرید و فروش خودرو چیست؟

مالکان خودرو و موتورسیکتی که فاقد کارت سوخت بودند، از سوم آذر تا اول دی ماه مهلت داشتند که برای ثبت نام کارت سوخت المثنی، اقدام کنند و با ثبت نام، کارت سوخت را به کارت بانکی خود متصل کنند. هرچند فرصت ثبت نام به پایان رسیده ولی خرید و فروش خودرو ادامه دارد و افرادی هستند که خودرو خریداری کردند ولی کارت سوخت خودرو به عابربانک صاحب قبلی خودرو متصل است. در این وضعیت، تدابیری برای انتقال کارت سوخت فراهم شده است.

اگرچه زمان استفاده از کارت سوخت هنوز معلوم نشده ولی این قانون به طور قطعی در سراسر ایران اجرایی خواهد شد و همه مالکان خودرو و موتورسیکلت باید با کارت سوخت خود به سوخت گیری اقدام کنند. در این جهت، افرادی که فاقد کارت سوخت بودند، در طول نزدیک به یک ماه فرصت داشتند برای ثبت نام اقدام کنند و کارت سوخت آن‌ها به کارت بانکی‌شان متصل شد.

یکی از ابهامات موجود در این زمینه، این است که فرد اقدام کننده برای دریافت کارت سوخت المثنی که در فرآیند ثبت نام، کارت سوختش را به کارت بانکی متصل کرده، چنانچه به فروش خودرو اقدام کند، تکلیف کارت سوختی که برای این خودرو ثبت شده چه می‌شود؟

در این راستا، زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فراوروده‌های نفتی توضیح داد: امکان ویرایش اطلاعات ثبت شده برای کارت سوخت همواره فراهم است و زمانی که فردی خودرویی را که نوشماره نیست، خریداری می‌کند، می‌تواند با همکاری مالک پیشین به سایت WWW.mob.GOV.IR مراجعه کرده و نسبت به ویرایش اطلاعلات و تغییر هویت مالک خودرو و کارت سوخت اقدام کند.

بر اساس این گزارش، طبق آخرین آمار ارائه شده، نزدیک به سه میلیون نفر برای دریافت کارت سوخت ثبت نام کرده‌اند که از این شمار بیش از دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به طور غیرحضوری و بیش از ۵۰۰ هزار نفر به طور حضوری برای دریافت کارت سوخت المثنی ثبت نام موفق داشته‌اند. البته از این شمار، ۲۶۰ هزار نفر صاحب کارت سوخت بودند ولی کارت سوخت آن‌ها در شرکت پست جا مانده بود که برایشان ارسال خواهد شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar