خودروسازان قطعه نداشتند ولی پس از گرانی تحویل فوری می‌دهند؟

سه شنبه 20 آذر 97 ساعت 12:24
خودروسازان قطعه نداشتند ولی پس از گرانی تحویل فوری می‌دهند؟

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه ضمن غیرقانونی دانستن افزایش قیمت از طرف خودروسازان، گفت: خودروسازان قصد دارند با این کار شرایط بازار را بسنجند.

عبدالرضا یاری، با اشاره به افزایش قیمتی که بتازگی بعضی از خودروسازان در شماری از مدل‌های خودرو اعمال کرده‌اند، افزود: این افزایش قیمت کاملاً غیرقانونی است، چون هرگونه افزایش قیمت باید از طرف سازمان حمایت از مصرف کننده اعلام شود و به تائید شورای عالی سیاست گذاری اقتصادی برسد که این کار هنوز برای افزایش خودرو انجام نشده است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد هدف خودروسازان از این افزایش قیمت این است که شرایط بازار را بسنجند و ببینند عکس‌العمل بازار نسبت به این افزایش چیست و اگر مردم باز هم خودرو را با این قیمت بالا خریدند، قیمت را برای دیگر خودروها هم بالا ببرند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: به علاوه خودروسازان قصد دارند از این فرصت استفاده کنند و اگر محصولات با این افزایش قیمت فروش رفت در زمان رایزنی با مسئولان برای افزایش قانونی قیمت‌های خود، قدرت چانه زنی بیشتری داشته باشند.

یاری اظهار کرد: هرچند به خاطر افزایش قیمت‌های گذشته هزینه خودروسازان هم بالارفته، ولی این بالا رفتن دلار که البته اکنون هم مقداری متعادل شده مگر چقدر تأثیر دارد که بخواهند تا این اندازه قیمت خودرو را بالا ببرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خودروسازان اعلام کرده‌اند خودروهایی که افزایش قیمت داشتند تحویل فوری خواهند شد، یادآوری کرد: چطور خودروسازان پیش از این اعلام می‌کردند به خاطر تحریم و کمبود قطعه امکان تولید ندارند، اکنون می‌توانند پس از این افزایش قیمت خودسرانه تحویل فوری انجام دهند؟

وی این نحوه عمل خودروسازان را به نوعی توهین به مردم دانست و تاکید کرد: چطور زمانی که در سال ۹۴ صنعت خودرو دچار رکود بود مردم از این صنعت حمایت کردند، ولی حالا در این وضعیت خودروسازان به هیچ عنوان رعایت حال مردم را نمی‌کنند.

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه با ذکر اینکه یکسوی این قضیه هم خود مردم هستند که باید از خرید خودروی گران خودداری کنند، گفت: متاسفانه در این زمینه مشکل فرهنگی داریم.

یاری یادآوری کرد: حال به خاطر بی‌اعتمادی مردم به بازار و تقاضای کاذبی که در بازار ایجاد شده تمایل برای خرید خودرو بالارفته و این عمل به سود خودروسازان است.

وی به ممنوعیت واردات بعضی خودروها و رفتن شماری از نمایندگی‌های خودرو از ایران هم اشاره داشت و گفت: این موضوع هم به نفع خودروسازان داخل تمام شده تا یکه تاز میدان شوند و هرطور که می‌خواهند قیمت‌ها را به دست بگیرند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar