خودروسازان 6 هزار میلیارد ریال به قطعه سازان سمنانی بدهکارند!

چهارشنبه 17 مهر 98 ساعت 13:25
خودروسازان 6 هزار میلیارد ریال به قطعه سازان سمنانی بدهکارند!

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌ خودرو استان سمنان گفت: خودروسازان مطرح ایران 6 هزار میلیارد ریال به دلایل گوناگون به قطعه‌سازان استان سمنان بدهکارند.

رستم سعداللهی  افزود: خیلی از واحدهای قطعه‌سازی استان سمنان به امید حفظ میزان تولید در گروه‌های خودروسازی در سال‌های اخیر قطعه و مواد اولیه خریداری کردند که به خاطر کاهش تولید خودرو این مواد اولیه اکنون در انبارها خاک می‌خورد.

وی یادآوری کرد: کاهش فروش خودرو از طرف گروه‌های خودروسازی معتبر در سال‌های اخیر موجب رکود در بازار قطعه سازی شده است که باید با رویه‌های اصولی، بازار این واحدهای تولیدی را از رکود خارج کرد.

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان ادامه داد: ارزش مواد اولیه انباشت شده قطعه در انبارهای سمنان دست‌ کم 2 هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود که با رونق بازار خودرو و افزایش فروش، کسب و کار قطعه‌سازان بهتر می‌شود.

سعداللهی اضافه کرد: برخورد دستگاه قضا با متخلفان و مدیران خودروساز بسیار ارزشمند بوده است و باید اقدام‌های از این دست برای مبارزه با رانت‌خواران ادامه یابد.

وی تصریح کرد: اقدام‌های مثبتی از طرف مدیران فعلی خودروساز برای رونق تولید و کسب و کار قطعه سازان در دست اقدام است که با کاهش فشارهای خارجی امیدواریم شرایط اقتصادی تولیدکنندگان در این بخش رونق بگیرد.

رئیس انجمن مدیران صنایع و خوشه قطعات‌خودرو استان سمنان گفت: حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در استان سمنان نباید در حدشعار باقی بماند و با باید وعده‌های دولت در بخش‌های گوناگون در راستای حمایت از صنعت در گام اجرایی قرار گیرد.

در استان سمنان 112 واحد قطعه سازی خودرو فعال است.

استان سمنان نزدیک به 2 هزار و 10 پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان نزدیک به 22 درصد است.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar