دلایل بازگشت کارت سوخت از زبان سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
دلایل بازگشت کارت سوخت از زبان سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، علت‌های بازگشت کارت سوخت به جایگاه‌ها را تشریح کرد.

اسدالله قره خانی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر استفاده از کارت‌های سوخت شخصی در جایگاه‌های سوخت، گفت: کارت سوخت در گذشته به منظور مدیریت کردن مصرف سوخت، و کاهش مصرف سوخت در هدفمند کردن یارانه‌ها، عرضه سوخت ارزان قیمت به سرویس‌های عمومی و در زمان تحریم‌ها شکل گرفت که در زمان خود هم تأثیر خوبی بر جای گذاشت.

سخنگوی کمیسیون انرژی با ذکر اینکه در یک دوره زمانی بود و نبود کارت‌های سوخت فرقی نداشت، افزود: در این دوره با توجه به اینکه قیمت بنزین تک نرخی شده و دیگر بحث سهمیه بندی و دو نرخی بودن نفی شده بود، خود به خود استفاده از کارت سوخت خاصیت خود را از دست داد ولی زیرساخت آن حفظ شد.

بنزین تولید داخل نیاز ایران را تأمین می‌کند

وی ادامه داد: برای حفظ زیرساخت کارت سوخت قانونی در مجلس مصوب شد مبنی بر اینکه کارت سوخت بنابر ضروریات و مقتضیات استفاده شود و دولت برای استفاده از آن برنامه ریزی داشته باشد.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح مجدد اعمال تحریم‌ها علیه کشور، خاطرنشان کرد: هم اکنون تولید بنزین در حدی است که بتواند نیازهای ایران را با اندک صرفه جویی تأمین کند؛ ولی باید جانب احتیاط در ایران رعایت شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با ذکر اینکه می‌توان از طریق کارت‌های سوخت اندازه مصرف را مدیریت کرد، تاکید کرد: دولت هم اکنون برای بازگشت کارت سوخت شخصی تصمیم گرفته و هم اکنون مطالعاتی روی آن انجام شده؛ ولی فعلاً عملیاتی نشده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar