خرید و فروش خودروهای وکالتی ممنوع است

بروزرسانی در: دوشنبه 25 شهریور 98 ساعت 20:49
خرید و فروش خودروهای وکالتی ممنوع است

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: خرید و فروش خودروهای وکالتی ممنوع است و مردم با خرید و فروش خودرو به صورت وکالتی خودشان را گرفتار می‌کنند.

سردار سیدکمال هادیان فر افزود: در سامانه مرتبط به خرید و فروش خودرو، نام صاحب خودرویی که برای ما محرز شده مورد تأیید است و تنها همین فرد را می‌شناسیم.

وی ادامه داد: وقتی خودرویی وکالتی فروخته می‌شود در واقع این اجازه را می‌دهد تا پلاک خودرو در اختیار خریدار قرار گیرد در حالی که حق توکیل را نمی‌بندد.

وکالت در توکیل به معنی است که شخصی که در اجرای امری از طرف موکل وکالت دارد این نمایندگی و نیابت را به شخص دیگری واگذار کند.

سردار هادیان فر اضافه کرد:  بتازگی در مرکز ۱۹۷ نیروی انتظامی فردی مراجعه کرده بود که خودرویی را از فردی خریداری کرده بود که در کار قاچاق بوده و مجرم به شمار می‌آمد.

وی ادامه داد: خریدار خودرو  پس از خرید خودرو متوجه شد که بیش از ۲۶ میلیون تومان برایش جریمه آمده است و علاوه بر این، سه شکایت دیگر از مالک اصلی این خودرو شده بود، ولی خریدار گرفتار شده و هر چه بگوید گه نقشی در این زمینه نداشته، قانون نمی‌پذیرد.

رئیس پلیس راهور تاکید کرد: به شهروندان توصیه می‌شود به هیچ عنوان به صورت وکالتی خودرویی را خرید و فروش نکنند چون که شرایط نقل و انتقال خودرو به گونه‌ای ساماندهی شده که سریعاً انجام می‌شود.

هادیان فر افزود: طی بازدیدی که از مراکز شماره گذاری داشته‌ام، در مدت ۵۰ دقیقه، خودرو به خریدار منتقل می‌شود و هیچ ضرورتی وجود ندارد که هزینه وکالت یا هزینه اضافه پرداخت شود و به راحتی نقل و انتقال خودرو انجام شده و در روند قانونی قرار گرفته است.

ایرنا

احتمال همکاری و ورود خودروهای روسی به ایران

۱۷ هزار نفر جان خود را در جاده‌ها از دست داده‌اند

اعضای باند سند نمره کار خودروهای سواری دستگیر شدند

اجازه ترخیص خودروهای سفارش آمریکا با برند آسیایی داده می‌شود

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar