مقدار نمره منفی استفاده از تلفن همراه حین رانندگى

چهارشنبه 8 شهریور 02 ساعت 16:15
مقدار نمره منفی استفاده از تلفن همراه حین رانندگى

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران گفت: هندزفری به عنوان یکی از وسایل ارتباطی، حواس راننده را پرت می‌کند و استفاده از آن حین رانندگی ممنوع است.

سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی قانونی جامع و کامل است که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز مکلف و موظف به اجرای آن می‌باشد.

وی افزود: این قانون برای کاربران ترافیکی که همان عابرین پیاده، رانندگان راکبین موتورسیکلت و سرنشینان خودرو‌ها هستند تعیین تکلیف کرده و تاکیدات مهم و ضروری دارد.

سرهنگ شریفی گفت: در جدول و ماده ۷ این قانون به تخلفات حادثه ساز اشاره می‌نماید و تاکید بر عدم استفاده از تلفن همراه دارد و نمی‌گوید صرفا صحبت با تلفن همراه ممنوع است بلکه تاکید بر عدم استفاده دارد یعنی هر نوع استفاده از آن مانند پیامک، نگاه کردن و دست گرفتن آن، رفتن به فضای مجازی و... در حین رانندگی ممنوع است.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در همین قانون به صراحت اشاره می‌نماید که استفاده از وسایل ارتباطی مشابه نیز ممنوع است که هندزفری یکی از این وسایل ارتباطی است که استفاده از ان حین رانندگی ممنوع است و به شدت حواس راننده را پرت می‌کند.

وی گفت: در این ماده همچنین اشاره شده که اگر سرعت راننده بالای ۶۰ کیلومتر باشد برای خودرو‌های شخصی ۳ نمره منفی و برای خودرو‌های عمومی بدلیل مسئولیت بیشتری که دارند ۵ نمره منفی در نظر گرفته شده است.

باشگاه خبرنگاران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar