کیفیت خودروهای سنگین تغییر نکرد

سه شنبه 2 دی 99 ساعت 14:27
کیفیت خودروهای سنگین تغییر نکرد

آخرین ارزیابی انجام گرفته از طرف شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) در رابطه با خودروهای سنگین تولیدی داخل در آبان ماه نشان می‌دهد که کیفیت خودروهای سنگین نسبت به ماه‌های اخیر ثابت مانده و تغییری نداشته است. البته که خودروهای سنگین ما به نسبت سواری‌ها و وانت‌ها از اوضاع کیفی بهتری برخودار هستند؛ به طوری که یک خودرو پنج ستاره، هشت خودرو چهارستاره‌ای و تنها سه خودرو سنگین، سه‌ستاره‌ای در این ارزیابی دیده می‌شود.

در گروه خودروهای سنگین تولیدی در بخش مسافربری در گروه خودروهای مینی‌بوس و میدل‌باس، ایسوزو سحر و مینی‌بوس شیلر که هر دو متعلق به شرکت بهمن‌دیزل هستند، توانسته‌اند چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

همچنین در اتوبوس‌های بین‌ شهری هم اتوبوس بین‌ شهری درسا از تولیدات شرکت عقاب ‌افشان هم موفق به کسب چهار ستاره کیفی شده است.

در گروه خودروهای باری هم در گروه کامیونت‌ها، کامیونت ایسوزو NMR85 پنج ستاره کیفی و پس از آن به ترتیب، کامیونت ایسوزو NPR75K و کامیونت شیلر چهار ستاره و کامیونت الوند هم سه ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده‌اند.

ارزیابی کیفیت کامیونت‌های تولیدی آبان ماه نشان می‌دهد که کامیونت شیلر و ایسوزو NMR85 در مهرماه نسبت به شهریور ماه به ترتیب از سه ستاره به چهارستاره و از چهار ستاره به پنج ستاره کیفی ارتقا داشته‌اند و ثبات کیفی را حفظ کرده‌اند.

در بخش کامیون‌ها هم به ترتیب کامیون ایسوزو NPR75M بهمن‌دیزل چهار ستاره کیفی، کامیون بنز WH ایران‌خودرو دیزل هم سه ستاره کیفی به دست آورده‌اند.

در دسته کشنده‌ها نیز کشنده FAW J6 سیباموتور و کشنده نیو فوتون Auman H4 شرکت ایران‌خودرو دیزل هر یک چهار ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند. کشنده FAW J6 هم چند ماهی است که ارتقا کیفیت پیدا کرده و این ارتقا کیفی را حفظ کرده است.

در همین گروه کشنده‌ها، سیتراک C7  هم سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.

در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar