رژه پیکان‌ها در خیابان‌ های پایتخت

شنبه 9 بهمن 00 ساعت 16:04
رژه پیکان‌ها در خیابان‌ های پایتخت

هم‌زمان با گشایش پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته و سی‌وپنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی همچنین به مناسبت ایام مبارک دهه فجر نخستین رژه کلوپ ملی پیکان با گردآمدن ۳۰ خودرو کمیاب، فاقد رنگ و قدیمی از سراسر کشور در مدل‌ها و رنگ‌های متنوع متعلق به دهه ۴۰ و ۵۰ شمسی با حضور محمدحسین صوفی مدیر عامل کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی صبح امروز نهم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

این رژه از محل وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آغاز و تا نمایشگاه بین‌الملل تهران ادامه یافت.

میان این پیکان‌ها قدیمی‌ترین تاکسی پیکان ایران متعلق به سال ۱۳۴۷ و خودروهایی با پلاک‌های تاریخی دیده می‌شد.

گردهمایی خودروهایی سافاری، فولکس واگن بیتل، کاروان کمپینگ از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده کانون اتومبیل‌رانی و جهان‌گردی برای ایام برگزاری نمایشگاه است.

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌وپنجمین نمایشگاه صنایع‌دستی تهران صبح روز شنبه - نهم بهمن ۱۴۰۰- با حضور سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و مسئولان این وزارتخانه و جمعی از مقامات کشوری و لشکری، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه از امروز تا سه‌شنبه - ۱۲ بهمن - به مدت ۴ روز برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، از ساعت ۹ تا ۱۷ از این نمایشگاه بازدید کنند.

در مدت برگزاری این رویداد در بخش گردشگری نشست‌های متنوع، پنل‌ها، کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور اساتید و فعالان این حوزه برگزار می شود. فضایی مجزا هم برای مذاکرات B to B به صورت مجازی و حضوری برای فعالان و متخصصان صنعت گردشگری در نظر گرفته شده است.

همچنین در بخش صنایع‌دستی علاوه بر معرفی شهرها و روستاهای صنایع‌دستی ملی و جهانی، بخشی برای نمایش آثار هنری اساتید و نام‌آوران صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اختصاص داده شده است. در این نمایشگاه به منظور حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان‌های کمتر برخوردار، غرفه‌های رایگان به هنرمندان ۱۲ استان، اختصاص یافته است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar