سایت ایران ‌خودرو باز نمی‌شود و امکان خرید وجود ندارد!

سایت ایران ‌خودرو باز نمی‌شود و امکان خرید وجود ندارد!

در حالی که قرار بود از صبح امروز پیش ‌فروش علی ‌الحساب 15 محصول ایران‌ خودرو انجام شود، شماری از خریداران خودرو، ضمن انتقاد از عدم پاسخگویی ایران‌خودرو، خواستار ذکر مشکلاتشان در این خصوص شدند.

روز پیش  گروه ایران خودرو اعلام کرد که به مناسب اعیاد قربان و غدیر‌خم، فروش 15 محصول خود از جمله پژو 206، پژو 405، سمند، رانا، پژو پارس  را از فردا دوشنبه مورخ 97.5.29 تا زمان تکمیل ظرفیت شروع می‌کند.

همچنین طبق اعلام ایران خودرو قیمت نهایی خودرو در زمان ارسال دعوتنامه تعیین خواهد شد.

بنابراین گزارش طبق اعلام  شمار زیادی از کاربران، از ساعات اولیه پیش ‌‌فروش سایت ایران ‌خودرو باز نمی‌شود و به هیچ عنوان امکان خرید وجود ندارد.

یکی از متقاضیان این طرح گفت: با سلام و خسته نباشید، متاسفانه از صبح امروز ورود به سایت ایران خودرو برای ثبت نام امکان پذیر نیست خواهشمند است در این مورد گزارشی تهیه فرمائید"

‌یکی از کاربران با انتقاد از باز نشدن سایت ایران‌ خودرو برای خرید، می‌گوید: ما که امکان باز کردن سایت را نداریم ولی طبق نرخ‌ های اعلامی پیش‌ فروش، در واقع ایران ‌خودرو مصنوعات خود را امروز با نرخ قطعی چند ماه پیش، به پیش ‌فروش گذاشته است. خریدار باید به اندازه قیمت یک خودرو کامل، بابت پیش ‌فروش پرداخت کند و چون فروش علی‌الحساب است، اصلا معلوم نیست در زمان تحویل یعنی 6 ماه تا 1.5 سال آتی چه میزان بابت ودیعه دوم باید پرداخت شود بدین سبب قیمت‌ها مبهم است.

یکی دیگر از مشتریان در این‌ خصوص می‌گوید: نمی‌دانم چرا هر بار‌ خودروسازهای ما می‌خواهند فروش خودرو را انجام دهند، ‌اعیاد مذهبی را علت این فروش اعلام می‌کنند؟ وقتی وضعیت فروش خودرو تا این حد ناعادلانه است این اقدام موجب ایجاد ذهنیت منفی در مردم می‌شود.

به گفته وی، نکته دیگر سود 12 درصدی پرداخت‌های 6 ماهه هست که در این نوسانات نرخ ریال،‌ در واقع نوعی سودجویی محسوب می‌شود چراکه پیش از این نرخ سود پیش‌پرداخت‌ها بیش از 17 درصد بود.

‌یکی دیگر از این کاربران که متقاضی خرید خودرو از ایران‌خودرو است اما موفق به خرید از سایت نشده است، می‌گوید: ‌در این بازار انحصاری، خودروسازان تلاش کرده‌اند بابت همه انتقادهایی که از آنها درمورد احتکار مطرح شده است، فشارها را بر خود کم‌کرده و تحت اسم «پیش‌فروش»، فروش خودرو انجام دهند این در حالی است که ‌‌اولین موعد تحویل دی 97 و علی الحساب است یعنی با این حساب، تا دی 97 خبری از تزریق این مصنوعات خودروسازان در بازار‌ نیست. این نوع فروش خودرو به بازار سوداگری سیگنال می‌دهد تا در کاهش عرضه و افزایش تقاضا، تا 5 ماه آینده بتازند و نرخ‌ها را در این مدت افزایش دهند.

بنابراین گزارش متأسفانه دو خودروساز اصلی کشور در بازار انحصاری، همیشه به دنبال کسب سود بیشتر از جیب مردم بوده‌اند و در نبود رقیب، شرایطی برای فروش خودرو به مردم تحمیل می‌کنند که در هیچ کمپانی خودروساز دنیا، مصداق بیرونی ندارد و تنها دلیل این نوع برخورد با خریدار، حمایت‌های بی‌اندازه دولت‌ها و مسئولان، از آنها است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar