طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکنی برای خودروسازی بوده است

سه شنبه 2 بهمن 97 ساعت 14:07
طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکنی برای خودروسازی بوده است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکنی برای خودروسازی بوده و مشکل اصلی جای دیگری است پس این طرح در ظاهر مردم را امیدوار کند و تا اندازه‌ای التهاب بازار را از بین برد.

اما ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح ساماندهی بازار خودرو در نشست امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: این طرح زمانی مطرح شد که واگذای و تحویل خودرو مشکلی نداشت و خودروسازان تولید انبوه داشت از طرف دیگر دولت تعرفه واردات را برای بعضی خودروها ۴۵ درصد افزایش داد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: زمانی که طرح ساماندهی بازار خودرو به کمیسیون ارائه شد به خاطر وضعیت روز مسکوت ماند ولی به خاطر اصرار نمایندگان طرح در دستور کار کمیسیون صنایع و معادن قرار گرفت. در آن زمان واردات خودرو ممنوع شد پس هدف اولیه طراحان طرح ساماندهی بازار کنار گذاشته شد.

وی با ذکر اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اصلاحاتی در طرح ساماندهی بازار خودرو انجام داد و طرح را برای بررسی به صحن ارجاع داد، اظهار کرد: ساماندهی بازار خودرو با طرح و تحقیق و تفحص انجام نمی‌شود و پس تصویب این طرح نمی‌تواند شرایط کنونی صنعت خودرو بهبود بخشد.

طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکنی برای خودروسازی است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: طرح ساماندهی بازار خودرو مُسکنی برای شرایط کنونی است و مشکل اصلی را از پایه حل نمی‌کند. هرچند ممکن است این طرح در ظاهر مردم را امیدوار و تا حدودی التهاب بازار را کم کند ولی مادامی که تولید خودرو به طور انبوه انجام نگیرد و نیاز قطعه سازان تأمین نشود مشکلات این حوزه برطرف نمی‌شود.

وی تاکید کرد: اگر قیمت‌ها براساس واقعیت به قطعه سازان پرداخت نشود این صنعت نمی‌توانند قطعات موردنیاز خودروسازان را تولید کنند در نتیجه خودروسازان برای تولید با مشکل مواجه هستند پس یا خودرویی تولید نمی‌کنند یا خودروی تولید شده قابل عرضه به بازار نیست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جابه‌جایی مدیریت شرکت‌های خودروسازی تغییری در وضعیت بازار خودرو ایجاد نمی‌کند.

کلیات طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو در جلسه مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar