فروشندگان در انتظار افزایش قیمت خودرو و خریداران در انتظار کاهش قیمت

فروشندگان در انتظار افزایش قیمت خودرو و خریداران در انتظار کاهش قیمت

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با ذکر اینکه قیمت خودرو در بازار کاهش یافته است، گفت: فروش خودرو در بازار باید بر اساس یک فرمول و درصد سود مشخص باشد.

موتمنی اظهار کرد: هم اکنون بازار خودرو آرام است ولی، خرید و فروشی انجام نمی‌گیرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با ذکر اینکه هیجانی که در یک ماه اخیر در بازار وجود داشت هم اکنون فروکش کرده است، گفت: البته این هیجان توسط دلالان ایجاد شده بود که به طور کاذب قیمت‌ها را افزایش داده بودند در حالی که خرید و فروشی انجام نمی‌گرفت و فقط بر روی کاغذ این موضوع وجود داشت.

وی یادآوری کرد: در طول هفته‌های اخیر افرادی اقدام به خرید خودرو با قیمت بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها مجدداً افزایش یابد از طرفی خریداران هم منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند.

وی با ذکر اینکه گر عرضه به اندازه مورد نیاز باشد بازار رونق خواهد داشت و قیمت‌ها متعادل خواهد بود، تصریح کرد: در حالی که قیمت پژو 2008 در طول روزهای اخیر افزایش زیادی یافته بود با عرضه این خودرو از طرف خودروساز، روز پیش قیمت کاهش یافت.

موتمنی تصریح کرد: تمام ثبت نام‌هایی که انجام می‌گیرد در فروش فوری‌ها، 90 درصد آن‌ها مصرف کننده نیستند و با خریداری این خودروها و عرضه آن‌ها با قیمت بالا، بازار را بهم می‌ریزند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با ذکر اینکه فروش خودرو در بازار باید بر اساس یک فرمول و درصد سود مشخص باشد تاکید کرد: زمانی که قیمت خودرو مشخص نشده نهاد نظارتی هم نمی‌تواند بر روی قیمت نظارت کند.

وی با ذکر اینکه باید سامانه قیمت خودرو در کشور ایجاد شود، یادآوری کرد: اگر سامانه خودرو وجود داشت، قیمت خودرو دقیقاً مشخص بود و کسی نمی‌توانست بازار را ملتهب کند و سایت‌ها هم فقط می‌توانستند کار تبلیغات انجام دهند.

موتمنی با ذکر اینکه قیمت‌ها نسبت به سه هفته اخیر کاهش یافته است گفت: به عنوان مثال قیمت پراید 111 تا نزدیک به 60 میلیون تومان رسیده بود که هم اکنون به 51 میلیون تومان رسیده است، خودروی هایما از 380 تومان به 340 میلیون تومان رسیده است، ولی مشتری برای این قیمت‌ها وجود ندارد.

میزان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar