فروش فوری خودروسازان کارساز نبود

بروزرسانی در: شنبه 1 تیر 98 ساعت 21:04
فروش فوری خودروسازان کارساز نبود

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس عقیده دارد روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری به کار می‌برند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.

رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  با اشاره به دلایل کاهش قیمت خودرو در هفته‌های گذشته، گفت: افزایش قیمت خودرو در ماه‌های اخیر براساس تقاضای واقعی نبود بلکه مردم برای حفظ ارزش سرمایه‌های خود، خودرو را به عنوان کالایی سرمایه‌ای خریداری کردند در نتیجه با افزایش حجم تقاضا بازار ملتهب شد ولی هم اکنون که این تقاضای کاذب تاحدودی مدیریت شده قیمت چهارچرخ‌ها هم روند کاهشی به خود گرفته است.

سرمایه‌های سرگردان عامل اصلی گرانی خودرو

نماینده مردم وزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه وجود سرمایه‌های سرگردان در جامعه هم نقش مهمی در گرانی خودرو داشت، افزود: عامل گرانی‌ کالاها  فضای روانی حاکم بر جامعه بوده و میزان عرضه کالا متناسب با نیاز کشور است یعنی کمبودی نیست ونباید فضای بازار ملتهب شود.

فرهنگ اقتصادی جامعه باید اصلاح شود

وی اظهار کرد: فرهنگ اقتصادی جامعه باید اصلاح شود هم اکنون با گران شدن کالاها نه تنها مردم از میزان خرید خود نمی‌کاهند بلکه میزان آن را هم افزایش می‌دهند به طور مثال در ابتدای سال قیمت پیاز افزایش پیدا کرد ولی حجم خرید مردم بیشتر شد در حالی که در  این شرایط مردم باید از میزان خرید خود بکاهند.

حل مشکل قطعه سازان تولید خودرو را افزایش می‌دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم با ذکر اینکه هم اکنون واسطه‌ها و دلالان وارد بازار خودرو شده‌اند، یادآوری کرد: وزارت صمت در تلاش است مشکل قطعه سازان را حل کند تا میزان تولید خودرو افزایش پیدا کند.

فروش فوری خودروسازان تاکنون نتوانسته به موفقیت چندانی دست پیدا کند و دلیل این موضوع عدم به کارگیری روش‌های استاندارد برای فروش است. باید سیستم فروش به گونه‌ای باشد که حقوق مردم عادی تضییع نشود

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه باید تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته شود تا خودرو به دست مصرف کننده واقعی برسد، ادامه داد: دلالان تعادل بازار را به هم می‌ریزند.

علیزاده در خصوص سازوکار خودروسازان برای فروش فوری، تصریح کرد: روش‌هایی که خودروسازان برای فروش فوری در نظر گرفته‌اند، کارساز نبوده و باید اصلاح شود.

خودروسازان با فروش فوری موفقیت چندانی به دست نیاورند

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فروش فوری خودروسازان تاکنون نتوانسته به موفقیت چندانی دست پیدا کند و دلیل این موضوع عدم به کارگیری روش‌های استاندارد برای فروش است. باید سیستم فروش به گونه‌ای باشد که حقوق مردم عادی تضییع نشود.

خانه ملت

دلالان خودرو فروشنده شده‌اند

ماجرای پیش فروش خودرو با وجود کمبود قطعه چیست؟

تعیین قیمت روزانه فروش‌های فوری خودروسازان ممنوع شد

امروز قیمت تمام شده پراید ۳۹ میلیون تومان است اما ۳۷ میلیون می‌فروشیم!

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "فروش فوری خودروسازان کارساز نبود"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیر
مهمان

فروش فوری و قیمت ها همش فیلمه بخدا قسم چنان پولی درآوردن از این وضعیت خودساخته که خدا میدونه … دیگه راهشو پیدا کردن از دست موارد از این به بعد بسیار خواهد بود لبنیات،ماکارونی ، رب و … برای خودم و هم وطنانم متاسفم که با خرید بیشتر در زمان گرانی خودمون تشویق به ادامه راه میدهیم …