۳۵ درصد قطعات خودرو در آذربایجان شرقی تولید می‌شود

پنج شنبه 24 مرداد 98 ساعت 15:18
35 درصد قطعات خودرو در آذربایجان شرقی تولید می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۳۵ درصد قطعات مورد نیاز خودروی ایران در آذربایجان شرقی تولید می‌شود.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه مشترک اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: منطقه تجاری صنعتی آزاد ارس یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های این استان پهناور و استراتژیک کشور است و در سایه فعالیت‌های ارزشمند مدیران منطقه و پیگیری‌های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، به این وضعیت رسیده است.

وی با اشاره به این‌که آذربایجان شرقی در برهه‌ای نه چندان دور، دروازه مشرق زمین و پل ارتباطی جمهوری اسلامی ایران با اروپا بود، تصریح کرد: مسائلی مانند جنگ تحمیلی، موجب از دست رفتن این افتخار برای استان شده و برنامه‌هایی برای بازگشت استان به این نقش در حال انجام است.

وی بر ضرورت توجه به بهره‌برداری از معادن استان تاکید کرد و گفت: یک درصد از مجموع معادن مس جهان در استان آذربایجان‌شرقی قرار دارد و وجود بیش از ۴۰ هزار تن معادن طلا و دیگر معادن ارزشمند، بر اهمیت توجه ویژه مسئولان امر به این استان می‌افزاید.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های بسیار ارزشمند معدنی در استان، آن‌چنان که باید و شاید به فرآوری و بهره‌برداری از این نعمت‌ها، توجه نشده است.

پورمحمدی اضافه کرد: پایتختی ملی شیرینی و شکلات، وجود یک هزار و ۸۰۰ آثار ثبت شده ملی و بین‌المللی و ... از دیگر ظرفیت‌های استان است.

وی همچنین از افزایش ۸۷ درصدی گردشگران داخلی، ۳۷ درصدی گردشگران خارجی و ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی استان در چهارماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar