مالیات بر خودروهای لوکس چه شد؟

یکشنبه 11 آبان 99 ساعت 16:29
مالیات بر خودروهای لوکس چه شد؟

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح این سوال که موضوع مالیات بر خودروهای لوکس و خانه های گران قیمت به کجا رسید؟ از دولت خواست آیین نامه این موضوع را هرچه سریع تر به تصویب برساند.

مهدی طغیانی در تذکر شفاهی در نشست علنی امروز مجلس گفت: یکی از مسائل امروز کشور بحث معیشت مردم است، دولت در این مورد اقدام جدی که به صورت ارائه لایحه به مجلس باشد انجام نداده است، در مقابل با طرح های مجلس هم مخالفت می کند، یکی از این رفتارها مخالفت با طرح تامین کالاهای اساسی است. مرکز پژوهش های مجلس بحث تامین معیشت مردم را از طریق مالیات بر تراکنش های پایا، ساتنا و چک مطرح کرد اما هنوز چند روز از رد آن توسط سخنگوی دولت با این استدلال که مردم پول خود را از بانک خارج می کنند نگذشته بود که خود بانک مرکزی تعرفه و کارمزدش را تغییر داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: اگر این برای مردم بازدارنده است و باعث می شود که آن ها پول خود را از بانک ها خارج کنند پس این کار که انجام دادید به چه معناست؟ پولی که می توانست تامین کالاهای اساسی برای مردم را تامین کند اکنون فقط سود سرشاری را برای بانک ها دارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: منابع دیگری که در بودجه سال ۹۹ پیش بینی شده بود، چه شد؟ مالیات بر خودروهای لوکس و خانه های گران قیمت چه شد؟ قرار بود آئین نامه آن سه ماهه در هیات دولت تصویب شود متاسفانه در ماه هشتم سال هستیم و آیین نامه آن هنوز به تصویب نرسیده است، بهتر است رییس جمهور و هیات وزیران به این منابع سرشاری که می تواند امروز کمکی برای حل کسری بودجه و مشکل معیشت مردم باشد هرچه سریع تر توجه کنند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar