مجموع تولید خودروسازان در اسفند به روزی ۴۰۰۰ دستگاه رسید

چهارشنبه 21 فروردین 98 ساعت 13:37
مجموع تولید خودروسازان در اسفند به روزی 4000 دستگاه رسید

وزیر صنعت اظهار داشت: من همیشه به دوستان خودروساز گفته‌ام که باید از قطعات داخل در روند ساخت استفاده کنند و همیشه تاکید داشتم تا پکیج‌های وارداتی به خصوص از چین گشوده شوند تا در صورتی که قطعه‌سازان داخلی توان تولید آن را داشته باشند نسبت به آن اقدام کنند.

در گردهمایی قطعه‌سازان سراسر کشور که در هتل المپیک در حال برگزاری بود، وزیر صمت ضمن تبریک سال نو به قطعه‌سازان و خودروسازان کشور گفت: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر نامگذاری امسال به نام رونق تولید هدفگذاری‌های این وزارتخانه در جهت عملی شدن و تقویت این شعار قرار گرفته است.

محمدرضا رحمانی ادامه داد: سال پیش در حق من و همکارانم و شما عزیزان اجحاف بسیاری انجام گرفت ولی اخلاق من طی سال‌های مسئولیتم این بوده که جواب این حملات و بی‌انصافی‌ها را نمی‌دهم و این مورد را به شما و همکارانم هم توصیه می‌کنم.

رحمانی با اشاره به میزان تولید خودرو در سال پیش گفت: با توجه به مشکلاتی که پیش آمد در بعضی از روزها تولید سایپا به ۴۰۰ دستگاه و ایران خودرو به ۷۰۰ دستگاه رسید، آن هم با کسری قطعات ولی در اسفند ماه ما شاهد جهش تولید بودیم به صورتی که در روزهای انتهای سال مجموع تولید این ۲ خودروساز بیش از ۴ برابر شد و با ۴۰۰۰ دستگاه رسید. این در حالی بود که ناملایماتی‌ها ادامه داشت و در صداوسیما همچنان به ما حمله می‌شد ولی ما با این امید که تولید کشور در حال شکل‌گیری و افزایش است آنها را تحمل می‌کردیم. رحمانی در توضیح اهمیت صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور گفت: این صنعت برای ایران بسیار مهم است اگرچه که ما از صنایع دیگر مثل فرش، مس، ... هم حمایت می‌کنیم ولی این صنعت به خاطر سهم بالای آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغال نقش مهمی دارد. ما در سال ۹۸ چند اولویت داریم که بر اساس شعار سال یعنی رونق تولید است و باید از این فرصت و فضا استفاده کنیم و تولید را رونق دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در توضیح اهمیت صنعت خودروسازی گفت: این صنعت خیلی مهم است اگرچه که من در رسانه‌ها از صنایع دیگر مثل فرش، مس، ... حمایت می‌کنم ولی این صنعت به خاطر سهم بالای آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغال نقش مهمی دارد. ما در سال ۹۸ چند اولویت داریم که بر اساس شعار سال یعنی رونق تولید است و باید از این فرصت و فضا استفاده کنیم و تولید را رونق دهیم.

وی افزود: سؤال این است که تولید چگونه محقق می‌شود من همیشه به دوستان خودروساز گفته‌ام که باید از قطعات داخل در روند ساخت استفاده کنند و همیشه تاکید داشتم تا پکیج‌های وارداتی به خصوص از چین گشوده شوند تا در صورتی که قطعه‌سازان داخلی توان تولید آن را داشته باشند نسبت به آن اقدام کنند. البته استفاده از تولیدات داخلی تنها در خودروسازی نیست و باید در صنایع دیگر هم از قطعاتی که امکان تولید آن در داخل وجود دارد استفاده شود و این رسالت ما است. همانطور که مقام معظم رهبری در دیدارهای خود گفتند که اگر می‌خواهید فقر و دیگر مشکلات حل شود باید به تولید اهمیت داده شود.

رحمانی تصریح کرد: منتهی این اهمیت در صنعت خودرو نمود بیشتری دارد و انتظار ما هم بالا است و در این روند جدی هستیم به طوریکه همیشه به مسئولین گفته‌ام که زیرمجموعه‌های شما استفاده از قطعات داخلی را باید تکلیف خود بدانند. البته ما امکان تولید بخشی از این قطعات را در داخل داریم و بخشی را هم با سرمایه‌گذاری و تجهیز کارخانه می‌توان تولید کرد.

وی یادآوری کرد: اینکه آینده توسعه، تنوع، کمیت و کیفیت محصول چه باشد بحث دیگری است البته اینکه ما صادرات نداشته‌ایم یکی از موارد آن همین موضوعات بوده است و باید به بخش تحقیق و توسعه اهمیت دهیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar