تا تعیین تکلیف تعهدات معوق مجوز پیش فروش خودرو ندهید

چهارشنبه 10 اردیبهشت 99 ساعت 14:03
تا تعیین تکلیف تعهدات معوق مجوز پیش فروش خودرو ندهید

براساس پبشنهاد انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان تا تعیین تکلیف نهایی و رفع کلیه تعهدات باقی مانده شرکت‌های خودروساز از تصویب و ابلاغ هر گونه مجوز پیش فروش جدید به آن شرکت‌ها امتناع شود.

انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با ارسال نامه‌ای به قبادی معاون وزیر و دبیر کارگروه تنظیم بازار پیشنهادات خود را در تدوین مقررات حوزه خودرو اعلام کرد.

در این نامه آمده است:

هم اکنون گروه‌های خودروساز و واردکننده خودرو تعهدات معوق بسیار بالایی جهت تحویل خودروهای ثبت نامی و پیش فروش شده در سال‌های قبل به مشتریان خود دارند و عدم اجرای تعهدات آنها تاکنون منجر به بروز نارضایتی شدید عموم جامعه شده است. هم اکنون نیز پرونده‌های تخلف متعددی با موضوع عدم ایفای تعهد با استناد به تبصره ماده ۱۹ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب ۸۸ مجلس شورای اسلامی در سازمان تعزیزات حکومتی و دیگر محاکم عمومی دادگستری مفتوح می‌باشد به همین منظور در خواست می‌گردد تا تعیین تکلیف نهایی و رفع کلیه تعهدات باقی مانده شرکت‌های خودرویی از تصویب و ابلاغ هر گونه مجوز پیش فروش جدید به آن شرکت‌ها امتناع کردد.

کلیه مقررات تصویب شده و متعاقب آن قرادادهای فروش توسط گروه‌های خودروساز و وارد کننده می‌بایست در چارچوب آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب سال ۹۵ هیأت وزیران صورت پذیرد و نظارت مستمر بر اجرای آن توسط دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صنعت و معدن استان‌ها هم مورد انتظار است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar